Українські телепродюсери не планують припиняти співпрацю з Росією

17:34, 7 вересня 2015

Сьогодні, 7 вересня, у рамках Kiev Media Week відбулась зустріч із генеральним продюсером Film.ua Віктором Мірським та керівником групи StarLightMedia Володимиром Бородянським. Обидві компанії планують продовжити співпрацю з російським ринком, наголошують їх топ-менеджери.

«Я розділяю російську владу й російський народ, тому ми будемо співпрацювати з російським ринком - це єдина можливість виробляти якісний контент і показувати його в Україні, Росії, Казахстані, Білорусі, а також продавати його на інші території. Менше ніж за $500 тисяч ми не можемо виробляти контент, який буде продаватися за кордон, бо тамтешні глядачі звикли до певної якості. Самі ми можемо виробляти за $20 тисяч - такий контент ніхто не купить», - цитує  Віктора Мірського «Телекритика».

 «Виробляти лише за наші гроші наші серіали неможливо, ми можемо продукувати шість мильних опер на рік. Більше - тільки за умови, що Пінчук, Коломойський, Ахметов і Фірташ додадуть кожен по $50 млн на рік на виробництво», - підкреслив Віктор Мірський.

За його словами, протягом найближчих п'яти років копродукція не з Росією для українських продакшнів буде можливою лише у вигляді разових проектів. «З іншими країнами - дуже складний шлях. У нас різна мова. Ми можемо знаходити разові точки дотику. Можемо зняти, наприклад, з поляками серіал "Міст". Але це не маса. Ми не можемо зняти тисячі годин з поляками. Ми розмовляємо різними мовами », - пояснив свою позицію генпродюсер Film.ua.

Також він зазначив, що при виробництві серіалів практика відмови від будь-якої ідентифікації України в кадрі триватиме і надалі. Тобто ми бачитимемо російськи номери на машинах, російську військову форму тощо.

«Якщо російський телеканал оплачує 100% бюджету на зйомку фільму, він хоче бачити в кадрі російські номери на машинах. Якщо захоче польський канал знімати, я буду дуже радий і повішу польські номери на машини», - наполягає Віктор Мірський.

Такої ж позиції дотримується і керівник групи StarLightMedia Володимир Бородянський.

«Українське телебачення звинувачують, що ми показуємо багато російських серіалів. А світ показує дуже багато американських серіалів. Зараз прийшла заборона на російські серіали. Індустрія втратила $70-100 млн одноразово. Чи можуть при цьому українські громадяни дивитися російські серіали? Так, адже 25% телеефіру приймається через супутник, 10% - через інтернет», - наголошує Бородянський.

«Культурні запити українців багато в чому подібні до культурних запитів росіян - це, по-перше. А, по-друге, чи можемо ми зараз виробляти якісні серіали? З точки зору бізнесу це практично неможливо. Наша економіка дозволяє виробляти серіал вартістю $20-30 тис. за годину, а сусідня економіка - $300 тис. за годину. В таких умовах неможливо конкурувати», - вважає він.

Він прогнозує, що найближчим часом серіали й надалі вироблятимуться на два ринки - український та російський.

Так само продюсери наголосили, що основний прибуток їх компанії отримують з Росії. Наприклад, серіал «Нюхач» отримав 80% своїх доходів на російському телеринку.

Керівники інших телегруп та великих продакшн-компаній участі в зустрічі не брали.