Українські вибухотехніки з навчальною метою підірвали чотири машини

ФБРівці поділились досвідом з українськими вибухотехніками

15:25, 9 серпня 2017

В автівках здетонувала вибухівка. Сталося це на полігоні і одразу у чотирьох легкових машинах. На щастя ніхто не постраждав ‒ це відпрацьовували дії та підвищували свою кваліфікацію вибухотехніки. Обмінювались досвідом разом із працівниками американського ФБР.

Долі секунди і замість автівок вже купи металу. А місце біля них – майданчик для навчання вибухотехніків. Вони разом із працівниками КОРДу підвищують свою кваліфікацію. У кожній машині попередньо заклали саморобні вибухові пристрої різної потужності.

«У хлопців там достатньо важке завдання розібратись після цього всього. Пристрої різні, крім того застосували вторинне мінування, коли після вибуху основного заряду неподалік закладено ще один пристрій», – розповів заступник начальника департаменту вибухотехнічної служби України Дмитро Суслов.

Вибухотехніки працюють не кваплячись, бо поспіх їхній роботі може зашкодити. Вони працюють зі спеціальною технікою та амуніцією. Перший помічник ‒ вибухозахисний костюм, який важить 50 кілограмів, передбачена у ньому вентиляція, радіозв’язок та спеціальний шолом.

«Витримує він розрив 200-грамової тротилової шашки на відстані 60 см, якщо вибухотехнік стоїть на колінах», – додає фахівець.

Такий костюм є лише у п’яти підрозділах України. Коштує він сто тисяч доларів. Інші використовують менш потужніші. Трохи менше коштує рентген. З його допомогою можна просвітити вибуховий пристрій і зрозуміти його механізм.

За процесом стежать гості із американського ФБР, які приїхали до нас обмінятись досвідом. Федерали нічого не коментують і забороняють себе знімати. Тож про відмінності у роботі розповідають українці.

«В Америці сильніше розвинуто в цьому напрямку розподіл обов’язків. Там вибухотехніки бувають різних типів і в них усіх дуже різне окреме завдання. Наші підрозділи вибухотехнічні займаються великим спектром роботи», – пояснює заступник начальника департаменту вибухотехнічної служби України Дмитро Суслов.

«У Сполучених Штатів Америки є можливість демонструвати свою присутність у багатьох країнах світу. Звідти вони можуть вилучати зразки саморобних вибухових пристроїв, вони їх нам демонстрували. Це було досить корисно», – каже вибухотехнік з Харкова Максим Левицький.

Що встановили у машини та яка потужність вибухівки ‒ мають сказати учасники навчального курсу. Тоді із завданням впорались.