Українські військові замість страховки мають гарантії від держави

18:03, 20 лютого 2015

В Україні військовослужбовців не страхують, зате держава надає гарантовані виплати у випадку поранення чи загибелі вояка. До 2007 року військових таки страхували – державна страхова компанія «Оранта». Та згодом Україна від такого гарантування відмовилася. Сьогодні ж приватні компанії за страхування військових не беруться.

«Звертаються і командири батальйонів, і просто добровольці, які їдуть в АТО, і навіть їхні рідні, аби застрахувати їхнє життя. Але, на жаль, страхові компанії за це не беруться, тому що це надзвичайно великий ризик», – розповіла страховий агент Христина Трендяк.

За рік особливого стану в Україні своїх обіцянок держава поки що не порушила. Хоча, звичайно, порівнювати «гарантії» українського й американського військового – абсурд. Втім, у разі загибелі українського військового держава виплачує родині 600 тисяч гривень. У разі втрати американського солдата рідні отримували ще шість років тому так само 600 тисяч, але доларів.

На лікування українські вояки отримують кошти залежно від травми – це до 300 тисяч гривень. Американські поранені військові у 2008-му мали на реабілітацію до півмільйона доларів.

Після втрати годувальника українські сім'ї можуть сподіватися лише на одноразову допомогу від держави. В американців же, окрім грошової компенсації, неповнолітні діти загиблого солдата і його вдова також отримують пенсію і низку пільг, наприклад, медичні страховки.

Військові ж кажуть: навіщо зациклюватися над страхуванням – держава гарантує і цього достатньо. Щоправда, поранені бійці виплати отримують тільки після засідання спецкомісії.

«Я думаю, стаття 16 із соціального забезпечення військових України є зараз актуальною і кращої на цьому етапі і в такому економічному становищі ми вже придумати не зможемо», – зазначив підполковник юстиції В'ячеслав Гудима.

Натомість сім’ї українських миротворців у випадку їхньої смерті отримають гарнтовані від ООН 105 тисяч доларів. У випадку поранення – значні кошти на лікування.