Українських політв’язнів Сенцова та Кольченка тримають в інформаційній ізоляції

16:51, 29 липня 2016

Українських політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка, які відбувають покарання за неправдивими обвинуваченнями у колоніях РФ, тримають в інформаційній ізоляції. Про це на своїй сторінці у Facebook написала координаторка проекту «РосУзнік» Яна Гончарова. 

«Саша Кольченко з квітня не отримував ніяких листів, а також газет і журналів, на які ми його підписували. Три місяці інформаційного вакууму, під час якого йому приносять російський паспорт і пропонують розписатися в отриманні. Потім Саша зміг домогтися видачі пошти та 30 червня йому передали гору листів», - написала вона. З того часу листи знову не видають, як і пресу. 

Волонтерка вважає, що після того, як стало відомо, як знущались у колонії з іншого фігуранта цієї ж сфабрикованої справи Геннадія  Афанасьєва, жодна колонія не хоче привертати до себе такої уваги.

«Але чому б не позбавити людину хоча б такого спілкування, не натякнути, що Україні він не потрібен?», - вважає Гончарова. Крім того адміністрація колонії продовжує наполягати, що Кольченко - громадянин Росії. 

Не отримує листів і Олег Сенцов, якого утримують у  Якутії. «Після прибуття Олега до Якутії ми з подивом виявили, що місцевий цензор не пропускає листи, надруковані на принтері... Але цим справа не обмежилася - мало того, що Якутія це край географії, і туди навіть людині важко доїхати - немає наземного сполучення, відповідно пошту теж возять мало не оленями, так ось і листи Олегу вирішили взагалі не передавати... На день народження йому передали усього дві листівки, обидві з Росії. Я щось не вірю, що його привітали лише двоє осіб», - йдеться у повідомленні.

Не відправляють і ці листи, які пише Сенцов. «Так і виходить - йому пишуть друзі, а він не знає, він пише друзям - а вони не отримують», - розповідає Гончарова.

Також до обох політв’язнів так і не приїздили українські дипломати.

«Ізоляція - вона дуже напружує і дезорієнтує. Люди впадають в депресію, апатію, нічого не хочеться, вони миряться з цим положенням і нічого не роблять. Здається, що весь світ, всі близькі люди про тебе забули», - наголошує координаторка «РосУзніка».
«Вони не політики, не герої, і не суперзірки. Вони не голодують, не роблять гучних заяв і намагаються триматися. Але з кожним безглуздим днем стає важче», - закликала Яна Гончарова не забувати про незаконно ув’язнених.

Також вони процитувала листи, які отримала з-за ґрат. «Найбільш незвичайним для мене, після майже 2-х років клітки, це опинитися на відкритому просторі, паркан є, але він не відчувається (наразі! :))). Дивно і незвично було побачити небо, і не маленький його шматочок через ґрати, а все відразу. Побачити сонце, ліс, гори і захід. Відчути вітер і сніг. Дуже незвично і здорово було. Незвичні вікна без ґрат, вогники міста, безліч людей (після одного співкамерника та 8-ми кв.м. камери ... ) і можливість вільно переміщатися. Загалом, після в'язниці, табір це якийсь нереальний рай! :))) принаймні поки що. Хоча сподіваюся, що надовго я тут не затримаюсь ... Але це не від нас з тобою залежить, на жаль...», - написав Олег Сенцов.

Нагадаємо, Олега Сенцова та Олександра Кольченка звинуватили у тероризмі та засудили до 20-ти та 10-ти років колонії суворого режиму. Іншого звинуваченого у цій справі, Геннадія Афанасьєва, у червні повернули в Україну. 

«РосУзнік» виник у 2012 році як волонтерський проект після подій на Болотній площі в Москві, коли в РФ з'явилися перші сучасні політв'язні. Волонтери зааймаються не лише листування, а й пошуками адвокатів й об'єднанням активістів. 

Координаторка проекту Яна Гончарова емігрувала в Україну. Вона неодноразово наголошувала на тому, що для політичних в'язнів листи - найкраща підтримка.