За даними станом на березень 2018 року, близько 43 тисяч українських громадян у Німеччині мають офіційну роботу і сплачують обов'язкові соціальні внески, тоді як станом на березень 2013 року таких було лише 29 тисяч, повідомило Федеральне міністерство праці Німеччини на запит «Німецької хвилі».
«У порівнянні з березнем 2017 року спостерігається зростання [працівників з України] на 4 тисячі осіб, тобто на 10%», – зазначається у повідомленні.
Загалом у Німеччині мешкають 138 тисяч українців. Станом на кінець 2017 року загалом у Німеччині проживали 88 тисяч жінок та 50 тисяч чоловіків, які мають громадянство України. Майже 13,5 тисячі українців у Німеччині – неповнолітні, 23,5 тисячі – старше 65 років. Середній вік складає 42-43 роки, більше половини – одружені, але лише кожен третій з них – із громадянином чи громадянкою Німеччини. Середня тривалість проживання українців у Німеччині становить 11,5 років.
Посвідку на постійне проживання у ФРН мають 78,5 тисячі громадян України. За 2017 рік до Німеччини на проживання в'їхали 11,8 тисячі українців, виїхали звідси або померли – майже 10 тисяч.
До слова, 7 листопада Німеччина та Україна підписали угоду про соціальне забезпечення, яка координує соціальний захист, зокрема в галузі державного пенсійного страхування і страхування у разі нещасного випадку. Як пояснили у посольстві Німеччини в Україні, для працівників і їхніх роботодавців здебільшого діють норми законодавства тієї держави, у якій за фактом провадиться трудова діяльність. Але якщо люди тимчасово працюють в іншій країні, вони можуть залишатися інтегрованими у систему соціального страхування тієї країни, де вони працювали до того.