У вівторок, 14 лютого, на засіданні Кабінету Міністрів було ухвалено рішення про розмір компенсації вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання аграріям. Про це повідомляє урядовий портал з посиланням на міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового.
Згідно з постановою уряду, з 2017 року аграрії отримуватимуть через банки часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки у розмірі 15% її вартості за умови, що рівень локалізації виробництва цієї техніки в Україні перевищує 35%.
Як наголосив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, ухвалені Кабіміном рішення передбачають поступове підвищення рівня локалізації в 2018 році –до 45%, у 2019 році – до 55% та у 2020 році – до 60%.
Рівень локалізації – відношення частки виробленої продукції окремої території до частки її населення, національного доходу й сукупного продукту або відношення частки виробництва окремих видів продукції території до частки цієї продукції в країні.
«Хочемо досягти, щоб рівень локалізації українських підприємств сільскогосподарської техніки до 2020 року досяг 60%», – повідомив міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий.
Разом із тим, він додав, що наразі зношеність техніки в українських агрогосподарствах наразі становить близько 85% і її динаміка перевищує динаміку оновлення.
Нагадаємо, як писав ZAXID.NET, українські міністри знайшли спосіб заспокоїти аграріїв, обурених через скасування спецрежиму оподаткування, повернувши їм спецрежим. Як зазначив міністр Тарас Кутовий, в проекті бюджету-2017 планується направити на підтримку аграріїв суму, еквівалентну 1% аграрного ВВП.
«Ми хочемо закріпити цю норму на п’ять років, а там будемо розбиратися і з часом, і з обсягами. У 2017-2021 роках щорічний обсяг коштів з держбюджету України, який направляється на підтримку агровиробників, становитиме не менше 1% ВВП сільського господарства», – сказав міністр.
Раніше Тарас Кутовий обіцяв, що майже 30% вартості української техніки буде відшкодовуватися державою.