В епіцентрі масових протестів у Лівії опинилися близько 3 тисяч українців, більшість з яких працюють у сфері медицини. Українські лікарі розповіли, що їх змушують працювати під дулами автоматів "на благо революції".
"Те, що тут діється, це справжнє пекло. Третій день до нас у лікарню надходять сотні поранених і вбитих, морги переповнені", - розповів терапевт центрального госпіталю Бенгазі № 12 Михайло Фіртель, який приїхав до Африки з Житомира
За його словами, у суботу медиків зібрали люди у військовій формі і повідомили, що місто тепер належить опозиції, повідомляє ТСН.
"У зв'язку з величезною кількістю поранених сказали, що зміни у нас не буде. Їх відправили на мобільні медпункти, які організували по всіх школах міста. Що з нашими колегами, ми не знаємо, на зв'язок вони не виходять. Не виключено, що вони працюють під кулями", - додав лікар.
Він також зауважив, що якщо спочатку військові говорили ввічливо, то наприкінці попередили: якщо хтось захоче втекти - розстріляють на місці.
Журналістам "Комсомольської правди в Україні" вдалося додзвонитися до українського посольства.
"До нас надходить інформація про постраждалих українців, але ми не можемо її перевірити, оскільки не працює зв'язок і немає Інтернету. Ситуація дуже напружена. Наші співробітники не виходять на вулицю - там постійно чути автоматні черги і вибухи. Будівлю посольства ніхто не охороняє, тому нам самим треба бути напоготові. Виїхати звідси ми теж не можемо - у країні немає бензину, до речі, дуже важка ситуація і з продовольством", - розповів один з дипломатів.
Нагадаємо, заворушення в Лівії розпочалися 17 лютого. Учасники акцій протесту вимагали відставки полковника Муаммара Каддафі, який беззмінно керує країною вже понад 40 років. Незабаром демонстрації переросли у запеклі бої повстанців з армією і поліцією. Влада втратили контроль над містами Бенгазі і Дерні, а заворушення тим часом охопили всі найбільші центри країни, у тому числі столицю Тріполі.
Кількість загиблих перевищила 300 осіб, тисячі поранених.