Критичне недофінансування потреб Збройних сил України може призвести до масових звільнень і професійної деградації військовослужбовців. Про це УНІАН заявив експерт з питань національної безпеки і оборони Центру політичного аналізу "Стратагема" Дмитро Тимчук.
За його оцінкою, критичне бюджетне недофінансування військової сфери може призвести до зменшення мінімум удвічі готових до виконання завдань військових частин, різкого зниження рівня справності високотехнологічних озброєнь і військової техніки, повної зупинки робіт з відновлення і модернізації озброєнь, невиконання в повному обсязі міжнародних зобов'язань держави у військовій сфері, зменшення реального грошового забезпечення військовослужбовців, повного припинення будівництва житла для військових.
"Також можна прогнозувати загальне падіння морально-психологічного стану захисників Батьківщини через значне зниження рівня їхнього соціального захисту, професійну деградацію особового складу і масові звільнення з лав Збройних сил", - підсумував експерт.
Як заявив учора в ефірі радіостанції Ера-fm міністр оборони Юрій Єхануров, реальний бюджет ЗСУ цього року буде на рівні 8,5 млрд грн. "Відомо, що кошти виділяються за пріоритетами. Виходить, що безпека країни, розвиток Збройних сил не є пріоритетами для тих, хто ухвалює рішення", - підкреслив міністр.
Кажучи про вплив світової економічної кризи на розвиток української армії, Єхануров у черговий раз констатував, що про це взагалі не йдеться. "Ми робимо все для того, щоб вижити... Ми робимо все для того, щоб військовослужбовці і народ України вірив у нашу спроможність виконати свій конституційний обов'язок", - підкреслив керівник вітчизняного оборонного відомства.
Єхануров нагадав, що для виконання всіх державних програм у сфері оборони бюджет Міністерства оборони має бути близько 32 млрд грн. "Ми довго відстоювали цю цифру і навіть захищали цифру за програмою-мінімум - 17,5 млрд грн. Але реально ми матимемо бюджет цього року на рівні 8,5 млрд", - констатував Єхануров.