Український бізнес масово скуповують "стерв’ятники" із Заходу, - експерт

15:48, 27 березня 2009

"Зараз в Україні такі умови, що залучити кошти на розвиток бізнесу, особливо малого, дуже складно. Пропозиції існують, але люди, що дають кошти, на Заході їх називають стерв’ятниками, хочуть скупити дуже привабливі активи дуже дешево. Вони прямо кажуть, в які сектори хочуть вкладати гроші, і називають ціни, від яких у власників бізнесу волосся стає дибом. Перша реакція всіх нормальних власників бізнесу - "ні", але ситуація така, що люди повертаються, і вимушені ділитися великою часткою свого бізнесу, заради залучення коштів, які вони не мають можливості залучити іншими шляхами", - поінформував сьогодні під час засідання Львівського прес-клубу з приводу проведення Національної Конференції Рішень "Фінансовий спринт: куди бігти?" директор з досліджень Concord Capital Костянтин Фісун.

Він додав: "Існує не дуже велика кількість інвестиційних фондів, що діють більш цивілізованими методами. Проте і їх умови надання грошей дуже жорсткі: продаж великої частки бізнесу, великий ступінь контролю за бізнесом, інвестування у привабливий сектор, у прозору компанію з якісним менеджментом". Тобто, лише дуже привабливі компанії мають шанс на залучення інвестицій.

Проте на думку експерта, завалитися українській економіці не дадуть. "На мій погляд, не зважаючи на політичні незрозумілості, я б сказав, що у нас все-таки кероване падіння. Важливо, що в країні є кризові менеджери, що якісно роблять свою справу. У нас є ціла низка домовленостей, кроків, які дозволяють сподіватися на позитив. Із останнього: підписання Меморандуму про модернізацію ГТС, заяви ЄБРР, інших міжнародних інституцій про готовність надавати кредит Україні на рекапіталізацію банків, підтримку бюджету. Незважаючи на те, як наші політики між собою розмовляють, Україну підтримують, їй не дадуть завалитися, і потягнути за собою інших".

К.Фісун вважає, що українська криза може напівавтоматично перетворитися на українське економічне чудо. "Непопулярні рішення, які в Польщі реалізовували, і назвали "шоковою терапією" економіки, в нас дуже довго намагалися обходити. Ці непопулярні заходи фактично за них, політиків, робить сьогоднішня ситуація. Їм на користь ця ситуація. Ніхто не несе особистої відповідальності за те, що діється, а те що діється може привести до дуже жорсткої, навіть напівавтоматичного, без участі можновладців, реструктуризації економіки. Вийдуть борги з економіки. Будуть банкрутства. Буде структурна перебудова економіки. Може, навіть деякі сектори зникнуть, а з’являться більш успішні. Буде зменшення енергозатратності економіки. В цьому сенсі ця криза всім політикам на руку".