Український телеканал іномовлення UATV 13 січня припинив роботу англомовної, арабської та кримськотатарської редакцій.
Як повідомили на телеканалі, український уряд вирішив припинити міжнародне супутникове мовлення та виробництво новин, а натомість запустити новий телеканал для окупованих територій.
«Без UA TV, без англомовного контенту про Україну, який поширює Україна світу, ми можемо потенційно отримати агресивний наратив для світу про Україну від агресивних країн. І це те, чого я не хочу», – зауважив в останньому випуску UATV English редактор англомовної новинної редакції Закарі Нельсон.
Телеканал створило у 2015 році нині реорганізоване Міністерство інформаційної політики. Його мета полягала в забезпеченні іноземної аудиторії об’єктивною, актуальною та повною інформацією про події в Україні. UATV був доступний у кабельних мережах у всьому світі.
Про закриття міжнародного мовлення UATV повідомила 4 січня в колонці для «Детектор. Медіа» колишня генеральна директорка Мультимедійної платформи іномовлення України UATV Людмила Березовська. За її словами, супутникове мовлення мали припинити з 1 січня.
«3-го січня нове керівництво каналу зібрало колектив і оголосило, що новини працюють лише до 12-го січня включно, і що англійська і арабська редакції та всі телепроекти каналу – не на часі… А це вже не іномовлення. Це буде ще один нішевий, до того ж – регіональний телеканал (адже норма про нерозповсюдження UATV на всій території України залишається). Виходить так, що телеканал іномовлення України перестає бути іномовником», – написала вона.
Людмила Березовська сказала, що вона та керівний склад її команди вирішили звільнитися, оскільки їхнє бачення місії телеканалу відрізнялося від бачення Міністерства.
«Міністерство бачить цільовою аудиторією каналу виключно зону з особливим режимом мовлення (Донбас і Крим)», – сказала вона.
Так, на початку року Міністерство культури, молоді та спорту (створене на базі МІП) анонсувало створення телеканалу для окупованих територій, що почне мовлення з 15 лютого на базі UATV. Як повідомила 4 січня прес-служба Міністерства, спершу канал буде об’єднувати українсько- та російськомовні розважальні програми, серіали та кінофільми виробництва провідних українських медіагруп, та інформаційне мовлення власного виробництва.