На ювілейному, 70-му Каннському кінофестивалі, український павільйон, що працює на на кіноринку (Marche du Film - професійний майданчик Каннського кінофестивалю) так само відзначив ювілей. Українське кіно на Круазетт було представлено вдесяте.
Але вперше задля його організації об’єдналися представники вітчизняної кіноіндустрії – Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», Українська кіноасоціація, Асоціація кіноіндустрії України, Асоціація продюсерів України та Всеукраїнський благодійний фонд «Ініціатива заради майбутнього» та Державне агентство України з питань кіно.
В українському павільйоні не лише демонструватимуться готові вітчизняні фільми, а також проекти, що знаходяться в процесі виробництва й шукають додаткове фінансування. Також у павільйоні представили Україну як локацію з великими можливостями. Важливою стала зустріч молодих кінематографістів із відбірниками міжнародних кінофестивалів.
Участь України у кіноринку Marche du Film коштувала, за повідомлення Держкіно, приблизно €80 тисяч. Близько 15% від загального кошторису (300 тисяч гривень) виділило Державне агентство України з питань кіно, решта – кошти компаній-організаторів.
«Ми провели велику кількість заходів та отримали реакції на них», - розповів ZAXID.NET голова Держкіно Пилип Іллєнко, який зазначив, що цього року український павільойн працював дуже добре.
Справді, презентації збирали чимало зацікавлених. Єдине, що хотілося б бачити більше заходів на підтримку українського кінорежисера та політв’язня Олега Сенцова. У павільйоні показували присвячений йому ролик, проте цього року хотілося б, щоб про нього говорилося і нагадувалося більше, адже забувати про Сенцова та інший українських політв’язнів не варто навіть у метушні Канн.