Українець Олексій Пахунов зіграв важливу роль у космічних досягненнях компанії Ілона Маска SpaceX. Він був відповідальним за успішну посадку Falcon 9 у 2015 році, а 6 лютого сидів у першому ряду Mission Control, пише AIN.ua.
Пахунов родом з Житомира, освіту здобув у Хмельницькому Технологічному університеті «Поділля» (Хмельницький Національний Університет) за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі». Він виїхав з України на початку 2000-х, після чого жив у Румунії, Данії, і потім – у США. До того, як отримав пропозицію від рекрутера SpaceX, працював в Microsoft і Google.
З Ілоном Маском Пахунов бачився двічі. «Перший – на компанійських посиденьках у ресторані, другий – у досить напруженій обстановці, коли треба було швидко ухвалити складне рішення. Посиденьки в ресторані мені сподобалися більше», – розповів Олексій.
«Ілон непогано розбирається в інженерній справі; у нього хороше чуття на вирішення складних інженерних проблем. Понад те, у нього добре виходить вирішувати інженерні проблеми бізнес-методами. Мені здається, що таке “концептуальне” мислення – це водночас і причина, чому у Маска виходить, і причина, чому терміни постійно повзуть вправо», – вважає українець.
Режим роботи інженерів SpaceX дійсно жорсткий, хоча Пахунова це, схоже, не бентежить. «Час на відпочинок і особисте життя залишається, хоча, якщо ви запитаєте мою дружину, вона зі мною не погодиться. У SpaceX легко працювати хоч цілу добу», – розповів він і додав, що загалом на роботу витрачає від 45 до 50 годин на тиждень. У компанії намагаються організувати робочий процес таким чином, щоб звести понаднормову роботу до мінімуму, але цілком виключити її не вдається.
У команді Олексія Falcon Software працює близько десяти осіб. Вони пишуть код для ракет і наземної інфраструктури. В польоті і системах, які обслуговують політ, використовується C++ і Linux. У менш критичних системах широко використовується Python та інші мови.
За словами Пахунова, в SpaceX не шукають якихось спеціальних «аерокосмічних програмістів». Відповідним досвідом роботи (на C++, ближче до ,”заліза”) часто мають вихідці з ігрової індустрії, системні розробники, розробники вбудованих/серверних додатків.
Крім того, Пахунов розповів, що проводив для Святослава Вакарчука екскурсію по SpaceX, коли той приїздив до США. Розмов про політику український інженер SpaceX цурається. «Головним чином через вкрай низький ККД подібних суперечок. А вже після подій останніх років — так і поготів», – розповів Пахунов.
Нагадаємо, найпотужнішу в світі ракету Falcon Heavy з електромобілем Tesla, за кермом якого перебуває манекен у скафандрі, запустили 6 лютого. Ракета має доставити електромобіль на Марс.