Український розробник наддешевої сонячної теплостанції безкоштовно показав свої креслення

13:03, 24 жовтня 2015

Житель Миргорода Сергій Юрко розробив наддешеву сонячну станцію і відкрив доступ до креслення свого винаходу усім бажаючим.

Як повідомляє портал Eco town, мова йде про найбільшу в Україні сонячну станцію такого типу (29 кв.м фокусуючих дзеркал). Станція призначена для виробництва тепла з сонячної енергії, причому вода без проблем нагрівається до температури кипіння навіть у люті морози.

Головна унікальність станції – це її вартість: приблизно 10 EUR / кв. м, що в 15-20 разів дешевше традиційних сонячних колекторів (вакуумні трубки, плоскі колектори). За словами розробника, завдяки такій дешевизні, тепло цієї станції виходить дешевшим від тепла з імпортного газу.

Вартості у 10 EUR /кв. м вдалося досягти завдяки застосуванню дешевих розповсюджених матеріалів, таких як сталевий прокат, дерево, пінополістирол, металізована лавсанова плівка (замість дзеркал).

Автор зазначив, що така сонячна станція встановлена під відкритим небом вже майже рік (а повноцінно працює з березня 2015), і за цей час не виникало жодної значної поломки. Зараз станція опалює приватний будинок разом з газовим котлом.

Замість того, щоб закрити інформацію про технологію і продавати її, винахідник вчинив навпаки. Він принципово відмовився від патентування та готовий будь-кому безкоштовно вислати всі необхідні креслення. За інформацією можна звернутись до розробника станції за номером телефону +38 095 076 18 14 або ж надіслати йому листа на електронну скриньку cheapsol@ukr.net.

Більше того, окрім багатьох роз'яснювальних роликів на Youtube, Сергій працює над здешевленням інших елементів сонячної станції (наприклад, теплового акумулятора або теплотраси), пропонує до продажу невеликі секції сонячного пристрою для випробувань і копіювання. Також він готує економічну інформацію для бажаючих виробляти його пристрій на продаж. Винахідник називає свої дії створенням «виробничої мережі» і сподівається, що це буде таким сами дітищем інформаційної ери, як і соціальні мережі.

Цей соціальний експеримент він роз'яснює у своєму блозі.

Зразки креслень: