Команда українського стартапу Bookimed працює над сервісом, який працює подібно до сервісу бронювання готелів Booking.com, але для пацієнтів: дозволяє користувачам бронювати медичні клініки за діагнозом, бюджетом і бажаною країною.
Як пише AIN.UA, історія проекту починалася в лютому 2014 року, його засновники – Євген Козлов та Євген Хотянов. Причинами, які спонукали їх замислитись про таку ідею стали великий набір проблем пацієнтів-мандрівників, велика різниця в рівні медицини в багатьох країнах і щорічне здешевлення авіаквитків.
Також, за випадковим збігом, Козлов проходив медичний чек-ап в Ізраїлі. Плюс, у команди була експертиза по маркетинговій роботі з медичним туризмом в цій країні.
Проект запускали на власні кошти. Стартап багато разів вів переговори з інвесторами, але угоди не укладали.
«Клієнт – кращий інвестор, попроси передоплату. Ми розробили платні пакети для клінік, які нас добре підгодовували на старті», – розповіли засновники.
Стартап працює за моделлю Cost Per Acquisition (плата за придбання) – це поширена модель серед більшості міжнародних клінік, які мають сервіс для прийому іноземних пацієнтів (internation department). Пацієнти грошей сервісу не платять.
З часу заснування стартап отримав 28 489 звернень, в місяць на Bookimed, за даними компанії, консультується близько 3 000 пацієнтів, а до кінця року команда очікує, що ця кількість зросте вдвічі.
Основні конкуренти сервісу – німецький Medigo, який отримав стартове фінансування від українського фонду TA Venture, Whatclinic, який працює ще з 2006 року, крім того, в 2015 році Doc. ua також запустив розділ лікування за кордоном. Кожен проект передбачає різні завдання: запис до лікаря, запис в клініку, підбір клініки. Bookimed намагається відрізнятися від інших тим, що пропонує підтримку пацієнта на всіх етапах запису.