Шевченківський районний суд Києва заарештував майно підприємств ДТЕК на тимчасово неконтрольованої території, над яким компанія втратила контроль. Такий крок, на думку представників компанії, може застерегти, зокрема, бойовиків ОРДЛО від експлуатації захоплених шахт та продажу вугілля з них. Про це повідомила прес-служба ДТЕК.
Згідно з повідомленням, процедура була здійснена в рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 206 Кримінального кодексу України – протидія законній господарській діяльності
«Дії суду стосуються в першу чергу всіх транспортних засобів, вугільної продукції та обладнання підприємств. Це означає повну заборону на відчуження, розпорядження і незаконне використання даного майна », - йдеться в повідомленні.
Перелік арештованого рухомого майна буде внесений до державного реєстру обтяжень і бази розшуку МВС. Інформація про арештоване вугіллі буде направлена до митних органів для вжиття заходів щодо недопущення ввезення цього вугілля в Україну через територію Росії.
«Ми розуміємо, що представники так званих «ЛДНР» намагатимуться відновити видобуток вугілля на захоплених шахтах. Тепер всі, хто матиме те чи інше відношення до цього процесу, будуть переслідуватися згідно з українським та міжнародним законодавством», - зазначив керівник антикризової штабу ДТЕК Денис Діденко.
Як повідомляв ZAXID.NET, 15 березня компанія ДТЕК, яка належить українському мільярдеру Рінату Ахметову, оголосила, що вона більше не контролює свої підприємства, розташовані на тимчасово неконтрольованих територіях Луганської та Донецької області, оскільки вони захоплені бойовиками.
За фактом втрати контролю над підприємствами ДТЕК звернулась до правоохоронних органів України, Державної фіскальної служби, податкових органів та державних фондів, а також найняла юридичні компанії для захисту своїх інтересів в українському і міжнародному правовому полі.