Український центр «Миротворець» виманив особисті дані 300 російських найманців

Волонтери «Миротворця» провели спецоперацію з пошуку бойовиків під виглядом ПВК «Вагнера»

16:01, 20 лютого 2019

Волонтери центру «Миротворець» провели унікальну інформаційно-психологічну операцію для отримання даних потенційних російських найманців.

В рамках спецоперації українські волонтери виманили дані в найманців під виглядом набору їх до ПВК «Вагнера», повідомив у Facebook народний депутат Антон Геращенко.

«Волонтери “Миротворця” створили мережу сайтів, на яких, від імені ПВК “Вагнера”, наймали бойовиків для несення служби в українському Донбасі і Криму, Сирії, Африці. На ці оголошення, за півтора року роботи проекту, відгукнулися понад 300 потенційних бойовиків, які вже мали досвід тортур і вбивств на території України та інших країн», – написав він.

Він додав, що українським правоохоронцям волонтери передали «гігабайти інформації і сотні годин відео співбесід», на яких російські громадяни зізнаються у скоєнні злочинів.

«Також ця операція стала черговим доказом порушення Росією міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму. Після вивчення слідчими частина отриманих доказів буде передана в Гаагу і поповнить доказову базу в позові України проти РФ про порушення цієї конвенції», – написав Геращенко.

У свою чергу центр «Миротворець» анонсував показ фільму про те, як була задумана і реалізована інформаційна спецоперація «За двома зайцями», і оприлюднив трейлер до нього. Повна версія фільму вийде 23 лютого, повідомив «Миротворець» на своїй сторінці у Facebook.

Директор центру «Миротворець» Роман Зайцев розповів в інтерв’ю газеті «Факты и комментарии» розповів, що перші охочі повоювати зголосилися в першу добу після появи відповідних оголошень в інтернеті півтора року тому.

«Одного разу у нас народилася ідея створити мережу віртуальних рекрутингових агентств, які наймають громадян Росії чоловічої статі нібито в ПВК “Вагнер” для виконання якихось “спеціальних завдань” на Донбасі, в Криму або в Сирії за чималу грошову винагороду. Реалізувати цю ідею було нескладно. Ми створили кілька сайтів-“наживок”, підготували типові оголошення, подібні на ті, які публікують російські рекрутери, і стали чекати. Не минуло й доби, як клюнула перша рибка. Далі більше. Нам майже щодня дзвонили або писали практично з усіх регіонів Росії. Коли ми вимагали підтверджень, що у “претендентів” є досвід участі в бойових діях на території інших держав, вони називали прізвища і імена командирів і товаришів по службі, з якими брали участь в окупації Криму та Донбасу, воювали в Сирії, їхні телефони, позивні, номери паспортів і військових квитків, інші установчі дані. Деякі надсилали фотографії, де були відображені на тлі донбаських териконів або пейзажів Криму та Сирії», – розповів директор «Миротворця» про подробиці цієї інформаційної спецоперації.

Він також додав, що потенційні найманці заповнювали спеціальні анкети, сотворені на зразок тих, які треба заповнити для вступу в лави ПВК «Вагнера».

На репліку журналіста про те, що такий збір інформації є незаконним, Зайцев послався на статтю 17 Конституції України.

«Стаття 17 Конституції України говорить, що “захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішою функцією української держави, справою всього українського народу”. На нашу країну напали, ми обороняємося і наступаємо, щоб звільнити її. Все інше – демагогія. Росіяни самі дзвонили, самі все розповідали, самі погоджувалися вбивати нас. І вас також», – наголосив директор «Миротворця».

Нагадаємо, за час українсько-російської війни на Донбасі загинули 2949 українських військових. А загалом, за даними ООН, за час цієї війни, яка триває з квітня 2014 року, загинули понад 13 тис. людей.