Українську ГТС мають оцінити до 1 серпня

17:55, 28 березня 2012

НАК «Нафтогаз України» обрав компанію, яка оцінюватиме вартість активів української газотранспортної системи. Нею стала Baker Tilly Ukraine. Комітет з конкурсних торгів обрав цю компанію переможцем за найбільшою кількістю балів. Ціна її конкурсної пропозиції була найменшою з-поміж усіх запропонованих і становила 4,1 млн грн.

Baker Tilly Ukraine має провести оцінку вартості активів системи магістрального трубопровідного транспорту газу України, зокрема підземних сховищ газу та об’єктів інфраструктури до 1 серпня 2012 року, - повідомляє ВВС-Україна.

Всього до другого етапу тендеру на закупівлю послуг з оцінки вартості активів ГТС, зокрема підземних сховищ газу та об’єктів інфраструктури, допустили три компанії: Baker Tilly Ukraine (Київ), Duff&Phelps (США) та Ernst&Young (Київ).

Пропозиція по тендеру від Baker Tilly Ukraine становить 4,1 мільйона гривень, Duff&Phelps – 4,4 мільйона гривень, Ernst&Young – 5,92 мільйона гривень.

За інформацією, яку подає прес-служба "Нафтогазу", Baker Tilly Ukraine є незалежним членом міжнародної мережі Baker Tilly International та надає послуги в сфері аудиту, бізнес-консультування, незалежної оцінки, бухгалтерського та управлінського обліку.

Компанія працює на українському ринку з квітня 1999 року та належить до числа найбільших аудиторських компаній України, йдеться в довідці.

Своєю чергою заступник голови правління "Нафтогазу" Вадим Чупрун стверджує, що незалежна оцінка ГТС потрібна для створення тристороннього консорціуму з використання і модернізації ГТС, а також для того, аби виключити спекуляції під час переговорів з партнерами.

"Нам необхідно знати, скільки коштує наша унікальна система з її транспортними можливостями для того, щоб визначитися з ефективною моделлю її використання", - сказав Вадим Чупрун.

Заступник голови правління "Нафтогазу" на прес-конференції 26 березня також повідомив, що у разі припинення транзиту російського газу, Україна може перевести ГТС в реверсний режим і включити її в загальну газотранспортну систему Європи.

"Ми ведемо розмову про те, що раз ми непотрібні зі своєю газотранспортною системою, потрібно підготуватися до того, щоб вона була надалі завантажена. Вона має можливість транспортувати (газ) на захід і такий же обсяг назад", - сказав Чупрун.

Єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер підтвердив, що ЄС готовий вступити у переговори з Києвом та Москвою щодо розвитку української ГТС.

За його словами, міжнародні фінансові інституції ухвалять рішення щодо інвестування в українську ГТС в червні-липні.