Українську книжку для дітей з інвалідністю визнали однією з найкращих у світі

Блог генеральної директорки видавництва Vivat

19:36, 25 квітня 2019

Я вважаю, що книги мають об’єднувати, розвивати, давати відповіді і підтримку читачам. Книга - це і машина часу, і коуч, і філософ, і друг, який зрозуміє. Дуже важливо, щоб у кожної людини, незважаючи на вік, соціальний статус, гендер, професію та фізичні особливості, була можливість побачити себе у книжкових героях.

Саме тому я вважаю визнання української книги однією з найкращих для дітей з інвалідністю великою перемогою книговидавництва в Україні.

Цього тижня українську книгу «Ріки та дороги» відзначили у каталозі визначних книг для дітей з інвалідністю найпрестижнішої премії дитячої літератури IBBY (Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги). Премія має офіційний статус у ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ, а ще її часто називають маленькою Нобелівською премією. Її заснували Астрід Ліндгрен, Еріх Кестнер і Ліза Тецнер.

Завдання цієї організації полягає у пошуку найкращих дитячих книжок і певною мірою захисті права дітей усього світу бути читачами. Це новий щабель розвитку, а також сприйняття українських книжок як на Батьківщині, так і в світі загалом. Українська книжка тепер - серед взірців інклюзивної літератури.

Сторінка з книги

Особливої поваги та подяки заслуговують автор Марк Лівін, якому вдалося створити якісну та вкрай важливу книжку для сучасного суспільства, а також художник Євген Величев, який зумів чудово проілюструвати надзвичайну мандрівку непростим світом складних почуттів. Їм двом вдалося розповісти історію чотирнадцятирічного Матвія з синдромом Аспергера так, що книга буде цікава не лише людям з цим розладом, а й тим, хто хоче краще їх зрозуміти. Звісно, ми, як видавництво, по-своєму пишаємось такої перемогою, бо саме Vivat видавали «Ріки та дороги».

Українські інклюзивні книжки стають відомими та визнаними в світі. Це встановлює нову планку для авторів, видавців та ілюстраторів. Це ті завдання, виконавши які, розумієш, що цінність та важливість книги - більша, ніж може здаватися навіть людям, що мають безпосереднє відношення до книговидавництва.