Українці більше підтримують ЗВТ, ніж Митний союз

18:07, 6 жовтня 2011

56% опитаних українців підтримують підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Водночас 53% опитаних українців підтримують вступ України до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном. На думку опитаних, для України підписання Угоди про Зону вільної торгівлі більш вигідне (39%), ніж вступ до Митного союзу (34%).

Серед найбільших прихильників підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з ЄС - мешканці Півночі, Заходу і Сходу, прихильники "Свободи", "Фронту змін", "Батьківщини"та партії УДАР.

Серед найбільших прихильників Митного союзу - мешканці Сходу, Донбасу і Півдня, прихильники КПУ і Партії регіонів.

Таким чином, щонайменше 30% українців одночасно підтримують і вступ України до Митного союзу і підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом, зокрема найбільше на Півночі і Сході (40%).

Є і такі, які одночасно не підтримують ані вступ України до Митного союзу, ані підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом, таких – 4%, зокрема найбільше в Центрі (9%).

В результаті Захід, Північ і Центр України більше підтримують Угоду з Євросоюзом. Донбас, Південь і Схід – вступ до Митного союзу. Хоча як серед прихильників Батьківщини 14% підтримують вступ до Митного союзу, так і серед  комуністів знайшлись 14% прихильників Угоди з Євросоюзом. Так само 27% прихильників Партії регіонів підтримали Угоду з Євросоюзом, як і 22% прихильників Фронту змін – вступ до Митного союзу.

Чим молодші респонденти, тим більше серед них прихильників підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом (від 47% у віці 18–29 років до 27% – серед пенсіонерів). Відповідно чим старші респонденти, тим більше вони за Митний союз (від 43% серед пенсіонерів до 27% – серед молоді).

Довідка:

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші

Вибіркова сукупність: 2000 респондентів

Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю з респондентом (face to face)

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%.

Терміни проведення дослідження: 17 – 27 вересня 2011 р.