Українці будуть виходити на пенсію у 65 років, - Кабмін

16:33, 11 грудня 2014

Міністерство фінансів планує зекономити близько ₴4,3 млрд завдяки підвищенню пенсійного віку та обмеженню виплати пенсій працюючим пенсіонерам до 90% призначеної пенсії, але не нижче розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Про це йдеться в рекомендаціях щодо зміни в законодавство, підготовлених Міністерством фінансів України, з метою оптимізації витрат з держбюджету, пише ZN.UA.

Документом пропонується призупинити індексацію пенсій до стабілізації економіки України. В міністерстві порахували, що це дозволить зекономити близько ₴2,8 млрд гривень.

Крім того, Мінфін хоче здійснити перерахунок пенсії із застосуванням відсотку від суми перерахованих до Пенсійного фонду України страхових внесків, а не від заробітної плати.

Передбачається замороження розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та призначаються пенсії, на рівні 2014 року. У міністерстві впевнені, що це сприятиме відновленню соціальної справедливості у частині скорочення розривів у розмірах пенсій, які обумовленні роком виходу на пенсію. Ця норма може торкнутись 446,7 тис. українців та дозволить зекономити ₴394 млн.

Відомство запропонувало врегулювати питання щодо підвищення пенсійного віку та страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, для осіб, які мають право на пільгову пенсію та пенсію за вислугу років, у зв'язку з тим, що пенсійне забезпечення зазначених категорій громадян не було удосконалено під час здійснення пенсійної реформи у 2011 році. Так, пільговий пенсійний вік може підвищитися для жінок - на 10 років, для чоловіків - на 5 років, а необхідний стаж, що дає право на пенсію за вислугу років може підвищитися на 7 років. За підрахунками чиновників реальна економія від таких заходів може скласти ₴531,8 млн.

Пропонується також переглянути мінімальний розмір пенсії у разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців та правоохоронців. Мова йде про скасування пенсій по втраті годувальника для членів сімей військовослужбовців, які не є учасниками АТО та інвалідами війни. Економія у такому разі може скласти ₴893,3 млн.

Документ передбачає обмеження права на отримання привілейованих пенсій для новопризначених пенсіонерів.

Пропонується знизити розмір пенсії, призначеної за спеціальними законами з 70% до 60% заробітної плати. У середньому зменшення пенсії державного службовця складе біля 373 гривень, а народного депутата – біля 1000 гривень. Також заморозити перерахунок спеціальних пенсій у разі підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям та прирівняним до них особам. Це стосуватиметься 165,3 тисяч українців, а реальна економія складе ₴34,4 млн. гривень.

Крім того, Міністерство фінансів хоче здійснювати доплати до пенсії дітям війни у порядку та розмірах встановлених Кабінетом міністрів України. Таким чином відомство планує зекономити майже ₴3,5 млрд.