Українці дедалі менше пишуть листи

14:56, 9 жовтня 2015

Сьогодні, 9 жовтня, весь світ відзначає день пошти. Українці все менше почали писати листи. Листуватися від руки – традиція, яка відходить в епоху. Адже живе листування заміняють імейли та смс-повідомлення.

Світлана Канчалаба працює на пошті 40 років. Своє ремесло вона знає як ніхто. Розповідає, що ще 10 років тому її сумка важила 15 кг, за поштою доводилося кілька разів повертатися до відділення. Тепер листи переважно не шлють, і лише час від часу пишуть привітальні листівки. Але жінка переконана: її професія найромантичніше у світі. Адже вона щоденно стикається з тим, що приносить людям довгоочікувані звістки.

«У мене був випадок, коли мама 2 місяці чекала на лист сина. Він пішов до армії і не писав. Вона так бідкалася, щодень бігла до поштового відділення і питала, чи не прийшов. І ось одного дня прийшов не один лист, а аж три. Чесно, я тоді навіть не подумала – вхопила їх і побігла до неї. Вона така була щаслива…» – згадує поштарка Світлана Канчалаба.

Жінка каже, зараз листуються тільки старші люди. Зазвичай пенсіонери. Але серед львів`ян є і молоді люди, які також вважають, що найтепліші побажання ті, які написані від руки.

Львів`янин Андрій Борсук має альбом. Там понад 100 листівок. Він їх зберігає, бо це привітання з різних кінців світу, які надіслали йому друзі. Але традицію листуватися розпочав саме Андрій.

«Свою першу листівку я відправив, коли вперше їхав за кордон. Мені подруга каже: просто відправ мені банальну листівку. От я її й відправив. І в неї було стільки радості від тієї листівки. І я подумав: круто було б відправляти їх своїм друзям», – розповів колекціонер листівок Андрій Борсук.

Втім, таких романтиків, як Андрій, дуже мало. Проте вони є. І от саме сьогодні гарний день, аби привітати друзів в інших кінцях України чи світу. І як написала колись геніальна поетеса Ліна Костенко, «пишіть листи і надсилайте вчасно».