24% українців повністю схвалюють або швидше схвалюють діяльність президента України Петра Порошенка, 67% не схвалюють або швидше не схвалюють його діяльність, свідчать дані опитування соціологічної служби «Рейтинг», яке наводить «Інтерфакс-Україна».
Глава держави втратив рівень підтримки порівняно з вереснем 2014 року, коли його політику схвалювали 55% жителів країни, а 35% – не схвалювали.
При цьому діяльність Кабінету міністрів України під керівництвом Арсенія Яценюка повністю схвалюють або швидше схвалюють 10% опитаних, 84% – не схвалюють. Для порівняння, у вересні 2014 року діяльність уряду Яценюка схвалювали 48% респондентів, не схвалювали – 42%.
Діяльність Верховної Ради України схвалюють 9% українців, 84% – не схвалюють. У вересні минулого року 17% схвалювали, 73% – не схвалювали.
Серед українських політиків найбільший рівень позитивного ставлення у мера Львова Андрія Садового (36%). Дуже позитивне або швидше позитивне ставлення до президента Петра Порошенка у 27% опитаних, до лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша, лідера Радикальної партії Олега Ляшка, мера Києва Віталія Кличка позитивно ставляться по 25%. До лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко позитивне ставлення у 22% респондентів, до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана – у 20%, до міністра закордонних справ Павла Клімкіна - у 19%, стільки ж - до лідера "Свободи" Олега Тягнибока.
64% однозначно або швидше за все мають намір голосувати на майбутніх місцевих виборах в Україні, 28% – точно або швидше за все не голосуватимуть на виборах, 8% - не змогли визначитися з відповіддю.
Опитування було проведене в усіх регіонах України (за винятком Криму, Донецької та Луганської областей) з 10 по 30 липня 2015 року, з додатковою вибіркою в Одеській області. Опитування проводилося за випадковою вибіркою у 1200 постійних жителів України віком від 18 років, що мають право голосу. Статистична похибка не перевищує 2,8%, а коефіцієнт досяжності становив 62,8%.
Опитування в Одеській області проводилося згідно з випадковою вибіркою у 665 постійних жителів. Статистична похибка не перевищує 3,8%, а коефіцієнт досяжності становив 61,8%.
Опитування було проведене Соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення IRI за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.