Українці масово інфікуються гепатитом С під час переливання крові, – ЗМІ

10:10, 23 липня 2013

В Україні фіксується масове зараження гепатитом С – 90% хворих інфікували у відділеннях гемодіалізу. У групі ризику також хворі на гемофілію та онкологію. Уникнути поширення інфекції можливо, якщо змінити недолугу систему діагностики донорської крові.

Нині в Україні вірус гепатиту визначають за застарілою методикою. Наявність хвороби визначають завдяки антитілам, які виробляє організм у відповідь на вірус. Проте антитіла з'являються не одразу, іноді навіть через 3 місяці після зараження, пише ТСН.

"Якщо людина здасть кров у цей період, то в аналізах, за всіма правилами в системі донорської крові, він просто буде негативним. І не покаже, що людина є інфікованою", – пояснив директор громадської організації "Зупинимо гепатит" Дмитро Коваль.

У США та країнах Європи уже давно користуються ефективнішою методикою. В Україні для цього потрібно змінити принцип діагностики крові та закупити сучасне обладнання, яке розпізнає не антитіла, а сам вірус – і до того ж вельми швидко.

На всю Україну лише 2 центри крові мають таке обладнання. Купувати апаратуру держава не квапиться. Ціна одного приладу – 4 млн грн. Натомість торік витратили усемеро більше на машини, які визначають антитіла.