Українці масово знімають з реєстрації свої автомобілі у Перемишлі

Нині у місті зареєстровано близько 10 тис. автомобілів, якими одночасно володіють українці та поляки

12:09, 7 грудня 2018

Від 80 до 100 автомобілів щодня знімають з обліку у відділі комунікації міської ради Перемишля. Як інформує місцевий сайт Nowiny24.pl, це авто, які раніше були у спільній власності громадян України та Польщі.

«Це явище триває вже тиждень, від минулого четверга. Щодня до нашого відділу комунікації звертаються близько сотні українців, які хочуть зняти з реєстрації авто, яке було у спільній власності з поляком», – повідомив Вітольд Вольчик, речник мера Перемишля.

Сайт повідомляє, що спершу поляк повинен відмовитись від співвласності на авто, а далі українці самі залагоджують процесуальні питання. Як і при реєстрації автомобіля, під час його зняття з обліку українці можуть скористатись допомогою поляків, які беруть за таку послугу 400 злотих (майже 3 тис. грн).

Лише у Перемишлі зареєстровано близько 40 тис. автомобілів, з них 10 тис. мають двох власників – українця і поляка. Деякі мешканці Перемишля зареєстрували на себе кілька сотень автомобілів, а рекордсменом є один з мешканців міста на якого зареєстровано близько 3 тис. авто. Майже всі ці автомобілі старі, деяким понад 20 років.

«Після зняття з реєстрації автомобіля у нас, українець отримує так звані червоні номерні знаки, з якими їде в Україну. Вони також можуть отримати свідоцтво про зняття автомобіля з реєстрації і на його підставі в’їхати в Україну», - каже речник міськради.

Однак не всі українці поспішають зняти з реєстрації свої авто. Як пишуть Nowiny24.pl, для деяких це просто невигідно – перереєстрація 15-річної машини надто дорога. Через це у прикордонних районах Польщі поляки почали скуповувати такі авто за 50% від їхньої вартості.

Як інформував ZAXID.NET, Верховна Рада ухвалила два закони, які суттєво ускладнюють ввезення авто на євро номерах в Україну. Це спричинило протести автовласників, які утім не дали жодного результату.

Згідно з новими законами, так званим євробляхарам, що в'їжджають в Україну у режимі транзиту, треба вносити заставу, що дорівнює сумі розмитнення авто. Згодом суму внесеної застави можна повернути. Проте ці гроші можна втратити, якщо порушити термін перебування авто в Україні. Тому для багатьох українців ввезення автомобілів у режимі транзиту стало невигідним.