Українці можуть перевірити себе у списку виборців онлайн

Фахівці створили покрокову інструкцію, як перевірити себе в списку виборців через інтернет

18:11, 28 січня 2019

Перевірити наявність свого імені у списку виборців можна за допомогою Державного реєстру виборців онлайн або ж у приміщенні дільничної виборчої комісії. Відповідну відеоінструкцію підготували працівники Третього апеляційного адміністративного суду Дніпра, інформує портал Судова влада України.

Як зазначається, перевірити свою наявність в списку виборців можна кількома способами. Зокрема, це можна зробити онлайн за допомогою Державного реєстру виборців або ж у приміщенні дільничної виборчої комісії.

Для цього потрібно зайти на сайті Держреєстру в «Кабінет виборця» і вказати там свої дані.

Відео Третій апеляційний адмінсуд

На електронну пошту прийде код для отримання підтвердження, чи є особа в Державному реєстрі виборців, а також номеру і адреси відповідної виборчої дільниці.

Окрім того - можна прийти в будь-який робочий день із паспортом до відділу ведення Державного реєстру виборців за Вашим зареєстрованим місцем проживання. Тут потрібно знайти своє прізвище у списках, вивішених у приміщенні дільничної виборчої комісії, до якої виборець належить, або ж прийти з паспортом до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації.

Якщо виборець виявив, що не включений у списки, він може звернутися до органу ведення реєстру за місцем проживання – і виправити це.

Крім цього можна перевірити свої дані в іменному запрошенні на вибори, яке повинно бути доставлено виборцю дільничною виборчою комісією не пізніш як за 10 днів до дня голосування, і не пізніш як за 3 дні до дати повторного голосування; перевірити свої дані у списку виборців, що можна зробити у приміщенні дільничної виборчої комісії, до якої виборець відноситься за зареєстрованим місцем проживання.

Виборці з окупованих територій України – Криму й Донбасу – можуть звернутися до будь-якого органу ведення реєстру щодо свого включення у списки. У разі включення виборця до реєстру на адресу виборця приходить повідомлення про це.

Також виборець може тимчасово змінити місце голосування, подавши заяву до органу ведення реєстру з зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати, та документами, які підтверджують необхідність цього.

Якщо виборча адреса виборця – за межами України і на день голосування такий виборець перебуватиме на її території, заява подається до органу ведення реєстру за бажаною адресою або органу ведення реєстру виборців в Міністерстві закордонних справ України.

Якщо виборець проживає чи перебуває в Україні і має намір голосувати в іншій державі, заява подається до органу ведення реєстру за виборчою адресою заявника або органу ведення реєстру виборців у МЗС.

«Якщо все добре і Ви є у списку виборців та закріплені за певною дільницею, то у день голосування з 8-ї ранку і до 20-ї вечора приходьте з паспортом громадянина України на виборчу дільницю за Вашим зареєстрованим місцем проживання», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що в Україні 31 грудня розпочався виборчий процес чергових виборів Президента України, призначених на 31 березня 2019 року.