Українці не поспішають тікати за кордон від мобілізації

17:56, 3 лютого 2015

На пропускному пункті "Шегині - Медика" немає ажіотажу. Здебільшого, кордон переходять жителі прилеглих сіл. Прикордонники кажуть, що людей поменшало, бо в одних немає грошей, а інші бояться мобілізації.

Така ситуація на пропускному пункті вже другий тиждень. Мало людей і в інших напрямках. Лише "Краківець - Корчова" більш завантажений. 

Люди нарікають, що їздити за кордон з кожним днем все більш не вигідно. Але є й такі, хто впевнений, що з кордону їх одразу заберуть в армію.

"Дуже багато друзів до мене дзвонить і питає, яка там ситуація на кордоні. Казали, що хотіли вже за кордон їхати, вже на візи подались, але не виробляють документів, бо знають, що їх можуть з кордону забрати", - розповів пан Юрій, який періодично їздить до Польщі.  

Прикордонники ж cтверджують, що нікого з кордону в армію не забирають, а також не вимагають додаткових довідок. Затримують лише тих, хто перебуває у розшуку. 

"Це буде така ж довідка як колись для вироблення закордонного паспорта. І ті, хто дійсно не підлягає мобілізації, без труднощів її отримають", - припускають комісари.

Звільнених від мобілізації не так лякає військкомат, як черги та можливі витрати. Вони припускають, що це ще одне поле для корупції. 

Як повідомляв ZAXID.NET, 31 січня міністр оборони України Степан Полторак заявив, що громадяни України призовного віку для виїзду за кордон повинні надати довідку з військового комісаріату. За його словами, така концепція була розроблена спільно Міністерством оборони України і Генеральним штабом. 

Він зазначив, що є випадки, коли люди навмисне тікають за кордон, аби уникнути мобілізації. Тоді як відсоток охочих йти на фронт становить лише 20%.