Пересічні українці не сприймають ідею жити в борг. Про це 9 грудня, презентуючи у Львові результати першого загальноукраїнського дослідженні «Фінансова грамотність та обізнаність в Україні», проведеного на замовлення Агентства США із міжнародного розвитку USAID, заявив представник проекту Олексій Куценко.
Було виявлено, що 78% респондентів не має ніяких боргів. Лише 19% опитаних визнали, що мають кредитну або іншу заборгованість.
Ті респонденти, які мають борги, зазвичай витрачають кожного місяця від 10 до 30% свого сімейного бюджету на їх погашення.
56% респондентів визнали, що хоча б іноді, але змушені позичати кошти, щоб розрахуватися з іншими боргами. Респондентам, які оцінили свій фінансовий стан як поганий та дуже поганий, доводиться позичати кошти частіше.
Також було проаналізоване ставлення громадян України до кредитів. Так, 38% респондентів вважає виправданим купувати в кредит, якщо на ці товари встановлений розпродаж, знижки. Близько 18% вважає виправданим брати на себе кредитні зобов’язання для інвестування у власну освіту. Натомість 7% громадян переконані, що брати кредит невиправдано за жодних умов, а 4% готова його брали лише у разі крайньої необхідності.
У першому загальноукраїнському дослідженні «Фінансова грамотність та обізнаність в Україні» анкетували осіб, що відносяться до категорії споживачів фінансових послуг, тобто користувалися ними в останні два роки і/або користуються зараз. Було опитано 2 тис 14 громадян у всіх регіонах України, віком від 20 до 60 років. Статистична похибка дослідження становить 2%.