Українці розчарувались в Харківських угодах, - політолог

22:45, 29 квітня 2011

29 квітня в ефірі ток-шоу «Шустер Live» нардеп від блоку НУНС В’ячеслав Кириленко наголосив, що якщо ще рік тому 58% українців вважали так звані Харківські угоди в цілому позитивними, то зараз вони мають тільки 37% підтримки.

Він зазначив, що денонсація угод можлива за допомогою правових процедур. «Люди самі денонсують цю угоду, бо вона не принесла нічого доброго їм», - додав він.

Також Кириленко наголосив, що угода минулого року «подавалась під соусом угоди неполітичної, не такої, що здає суверенітет України».

Також нардеп наголосив, що за рік дії Харківських угод ситуація в країні в різних сферах життя не покращилася, зокрема, не подешевшали і комунальні послуги, а люди отримали такі платіжки, що не можуть за ними заплатити усі «від Києва, до Львова і до Єнакієво».

В’ячеслав Кириленко також підкреслив, що навіть за Кучми і Кравчука угоди, які передбачали здачу інтересів України, не підписувались.

Своєю чергою політолог Володимир Фесенко наголосив, що на сьогодні 31% українців ставиться до згаданих угод негативно, 7% кажуть, що про них не знають (при показнику 3% минулого року), для 15% - «байдуже», 9% - «важко відповісти».

«Є розчарування, бо були завищені очікування», - прокоментував Фесенко.

Своєю чергою регіоналка Інна Богословська запитала, якщо Кириленко пропонує скасувати Харківські угоди, чи готовий він взяти на себе відповідальність, що надалі газ для населення подорожчає.

«Чому ви не кричали і не виходили на вулиці тоді, коли прем’єр Тимошенко підписала для України найдорожчий в Європі газ?», - сказала вона.

Кириленко відповів, що газова угода, яка була підписана в Москві Тимошенко 19 січня 2009 року, також є хибною і невигідною для України, як і угоди, підписані Януковичем, і деякі попередні.

«Я не вважаю, що Росія нам продає дешевий газ. Влада спростувала вигідність своїх угод не далі, як три дні тому, коли прем’єр Азаров сказав, що ціна мала б становити 200 доларів США», - сказав він.

Натомість, за словами нардепа, до кінця 2010 року прогнозується ціна для України у понад 500 доларів.

Однак Богословська пояснила, що ціна 510 доларів – це вже буде ціна із стодоларовою знижкою,про яку, з її слів, домовився Янукович минулого року.

Попри те В’ячеслав Кириленко наголосив, що ця знижка насправді переросте у майбутній борг України перед Росією.

Нагадаємо, до підписання газових угод між "Нафтогазом" і "Газпромом" у січні 2009 року Україна імпортувала газ з Росії за ціною 179 доларів за тисячу кубометрів. Газові угоди, укладені в січні 2009 року, зафіксували максимальну ціну на російський газ для України в розмірі 450 доларів за тисячу кубометрів.

Київ неодноразово заявляв про необхідність перегляду формули ціноутворення на російський газ. Зокрема, за словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, справедлива ціна на газ для України становить 200 доларів за тисячу кубометрів. "Газпром" відповідав на це тим, що не бачить підстав для перегляду угоди.

Попри те, Україна і Росія починають нові газові перемовини.