Найчастіше українці скаржаться на порушення Європейської конвенції про захист прав людини у питаннях порушень термінів розгляду справ, виконання судових рішень, доступності до судових інституцій та порушення презумпції невинуватості. Наступними за рейтингом є справи щодо захисту права власності.
Також поширені звернення щодо порушення статті №3 – погані умови утримання в’язнів, тортури та нелюдське поводження в органах внутрішніх справ, – інформує регіональний громадський благодійний фонд «Право і Демократія».
За словами директора фонду «Право і демократія» Віталія Разіка, у межах проекту «Поширення успішного досвіду серед НУО захисту основних прав людини у Європейському суді» за підтримки Проекту ПРООН «Розвиток громадянського суспільства» українцям було надано консультації, а за їх результатами підготовлено дві заяви до Європейського суду та ще кілька справ перебувають на розгляді юристів щодо можливої передачі у Європейський суд.
У фонді зазначають, що в Україні існує постійна потреба в правовій допомозі зі зверненнями до Європейського суду з прав людини, оскільки до фонду по допомогу звертались не лише мешканці Західної України, але й Луганська, Кривого Рогу, Кіровограду. За шість місяців роботи фахівці фонду надали консультації понад 150 особам, однак лише 58 звернень стосувалися питань захисту прав людини згідно Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
Інформаційний центр фонду зі звернень до Європейського суду з прав людини продовжуватиме свою діяльність з надання безкоштовних консультацій громадянам. За детальною інформацією громадяни можуть звертатись за адресою: 79000 Львів, Україна, проїзд Крива Липа, 6 (3-й поверх), (032)2971932, www.fond.lviv.ua. E-mail: lawdemo@fond.lviv.ua.