Українці скоротять новорічні витрати на третину, – опитування

12:12, 15 грудня 2014

Цього року бюджет українців на новорічні свята знизиться до 2817 грн у розрахунку на середньостатистичну сім'ю. І це при тому, що торік українці планували витратити на свята більшу суму – 4155 грн.

Головною статтею витрат, яка відчуває скорочення, стануть розваги – на них у цьому році буде виділено близько 13% святкового бюджету. Решту коштів буде спрямовано на подарунки (43%) і святковий стіл (44%), свідчать результати щорічного дослідження споживчих настроїв українців напередодні новорічних і різдвяних свят компанії «Делойт».

У процесі опитування респондентам традиційно запропонували назвати найбажаніші подарунки на Новий рік. Як і в минулі роки, в списку бажань більшості українців лідирує такий подарунок, як гроші. До речі, майже для половини європейців гроші також є одним з найбажаніших подарунків. На другому місці – подорожі, яким особливо зрадіють жінки. На третьому місці – смартфони. Такий подарунок, за результатами дослідження, припаде до душі переважній більшості чоловіків.

Тим часом дарувати українцям у цьому році найчастіше будуть солодощі та косметику/парфуми. Готівкові за популярністю займають лише третє місце. Також зростає популярність книг, одягу/взуття – вони на четвертому і п'ятому місцях відповідно.

Для підлітків (12-18 років) на новорічні свята заплановані солодощі (перше місце), готівка та книги (друге і третє місця). Малюкам у віці до 12 років українці покладуть під ялинку книги, конструктори й іграшки для розвитку.

У 2014 році більше третини від усіх подарунків будуть придбані онлайн. Більше 40% опитаних шукатимуть інформацію про знижки на сайтах перед здійсненням покупок і планують купувати більше товарів на розпродажах.

63% опитаних споживачів намагаються купувати товар, вироблений в Україні. Такий фактор, як країна походження товару, в Україні завжди мав надзвичайне значення, а за останні кілька років посилився ще на 10%.

Дослідження проводилося в 17-ти країнах Європи та ПАР протягом 17-ти років. Цього року в межах дослідження всього було опитано 17 326 осіб методом інтернет-анкетування протягом перших трьох тижнів жовтня, з яких в Україні опитали 769 респондентів. Опитування проводилося на основі репрезентативної вибірки для кожної з країн-учасниць з використанням аналогічної для всіх країн інтернет-анкети.