Українці сприймають партії як штучні утворення, - ОПОРА

14:24, 15 вересня 2014

Українці не готові самостійно формувати партії, бо вважають їх штучними інституціями. Про це сьогодні, 15 вересня, під час круглого столу на тему «Які нові виборчі технології будуть використані в ЗМІ під час виборів у Верховну Раду» сказав представник ГМ «ОПОРА» у Львівській області Олександр Неберикут.

«У нас партії – це фан-клуби лідерів. Люди в цілому не довіряють владі, але партії як структурі - тим більше», – сказав Олександр Неберикут.

За його словами, партія має починатися із громадського середовища, або з громадських ініціатив, а не бути олігархічним проектом. Якщо партії будуть створюватись знизу, в тому числі і через залучення ресурсів, і працювати в міжвиборчий час, знаходити активістів, тоді вони зможуть формувати якусь ідеологію і відповідати потребам тих людей, які інвестують у ці партії.

«У нас партії не мають ні членства, ні обличчя, то яку б ідеологію вони не взяли, вони не матимуть довіри.  Відповідно у нас є маркетингові партії з прив’язкою до політики, партії-гасла, а не партії-ідеології», – додав Неберикут.

У свою чергу президент українського фонду «Громадська думка» Володимир Подгорнов вважає, що для того, щоб в Україні сформувалась справжня партія, вона має розвиватись як сучасні волонтерські рухи, коли фінансування йде з народу. Тоді вона звітуватиме перед своїми виборцями.

«Поки закладена олігархічна система, коли без грошей ти виграти не можеш, ця система і далі існуватиме. Ті люди, які потрапляють у кредитну кабалу, повинні відпрацьовувати кошти, тому не можуть працювати так, як вони хочуть», – сказав Подгорнов.

За його підрахунками, навіть доволі відомому мажоритарному кандидатові потрібно $300 тис., щоб виграти вибори на окрузі.

Володимир Подгорнов також додав, що зараз для України було б краще, щоб жодна партія не набрала більшості, тоді буде більше шансів, що у новому парламенті з’явиться більше незаангажованих людей.