Українці стали жертвами торгівлі людьми у 57 країнах. Загалом від торгівлі людьми у світі постраждали від 2 до 4 мільйонів осіб, а прибуток синдикатів за рік становить близько $8 млрд. Про це на конференції ОБСЄ у Києві повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ України Віктор Дубовик.
«Даний вид злочину практично повністю контролює міжнародна злочинність. За різними даними, від торгівлі людьми у світі постраждали від 2 до 4 млн осіб. Річний прибуток міжнародних кримінальних синдикатів становить близько $8 млрд. Нелегальна торгівля людьми стала серйозною проблемою для усіх держав-членів Євросоюзу, країн-кандидатів і держав, які є асоційованими членами ЄС», – наголосив Дубовик.
За словами Дубовика, Україна є державою, яка постачає нелегальних робітників, приймає нелегальних робітників, а також через яку транзитом доправляють жертв торгівлі людьми в інші країни. 55% цих осіб – жінки і діти, за останні роки збільшилася кількість чоловіків, які працюють примусово на чорному ринку праці (будівельні роботи, сільське господарство тощо), повідомляє Радіо Свобода.
Крім того, структури МВС фіксують випадки використання рабської праці усередині країни – це так звана «внутрішня торгівля людьми», зазначив перший заступник міністра.
Конференція «Посилення ролі ОБСЄ у протидії торгівлі людьми» ініційована Україною, яка цього року головує в цій міжнародній організації. Протидія торгівлі людьми – один із пріоритетів головування України в ОБСЄ.
Нагадаємо, нещодавно на Луганщині затримали 26-річного іноземця, який на власному автомобілі намагався вивезти за кордон для надання послуг сексуального характеру 21-річну жительку міста Брянки та 20-річну жительку міста Сватово Луганської області.