11 листопада Християнське товариство українців в Італії розпочало акцію збору підписів під відкритим листом до Сенату та Камери Депутатів (двох палат парламенту) Італійської Республіки про визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні Геноцидом українського народу. За перший день зібрано близько 2 тисяч підписів громадян України, резидентів в Італії. Найактивнішими були українці з Риму, Ріміні, Республіки Сан-Маріно, Болоньї, Терні, Пізи, Ліворно. Величезну підтримку надали священники УГКЦ, які служать в цих містах. Про це ZAXID.NET повідомили в Департаменті інформації УГКЦ з посиланням на голову Християнського товариства українців в Італії Олеся Городецького.
У відкритому листі, зокрема, йдеться: "Президент України 25 листопада 2005 року звернувся до всіх країн світу, щоб вони визнали Голодомор в Україні 1932-1933 років як Геноцид.
Урядами багатьох країн в офіційних документах та резолюціях було визнано та підтверджено Голодомор в Україні 1932-1933 років як Геноцид.
На жаль, до сьогоднішнього дня, ні Уряд, ні Парламент Італійської Республіки не сказали своє вагоме слово про засудження одного з найстрашніших злочинів проти людства та не визнали Голодомор Геноцидом українського народу.
Просимо всіх небайдужих громадян України, що проживають в Італії, поставити свій підпис під Відкритим Листом до Президента Сенату п. Ф. Маріні та Президента Камери Депутатів п. Ф.Бетінотті.
Віримо, що особиста участь кожного українця у цій благородній справі допоможе відновити історичну справедливість, вшанує пам’ять мільйонів невинних жертв, сприятиме росту авторитету нашого народу та держави на світовій арені".
Посилаючись на історичні факти та на звернення Президента України і Світового конгресу українців, громадяни України, що підписались під відкритим листом, вимагають від Парламенту Італії: визнати Голодомор Геноцидом українського народу; засудити винуватців цього жахливого злочину проти людства - радянський режим під керівництвом Й. Сталіна; сприяти включенню до шкільних програм в Італії матеріалів про Голодомор, щоб глибокі знання цієї трагедії служили для недопущення подібного в майбутньому".
На цей час в Італії офіційно проживає 195 тисяч українців (дані МВС Італії, опрацьовані статистичним Досьє Карітас-Мігрантес - листопад 2007 року), які хоч і не є громадянами Італії, роблять свій вагомий внесок у розвиток цієї країни, працюючи, платячи податки, інтегруючись в італійське суспільство. Крім цього, велика частина українців зможе голосувати на наступних адміністративних виборах до місцевих органів влади, створюючи таким чином, певний політичний потенціал.