Українці їдять свинини вдвічі менше від потреби

Найбільше цього м'яса споживають в Китаї

12:08, 11 травня 2019

Українці загалом споживають вдвічі менше свинини, ніж це необхідно для задоволення фізіологічної потреби. Про це повідомила прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), пише сайт аграрних новин Agronews.

«За фізіологічної мінімальної норми споживання свинини 30 кг на людину в рік, в Україні споживають всього 15 кг», – йдеться у повідомленні.

Натомість, в Євросоюзі споживання свинини становить 45 кг на людину в рік, у Китаї – 40 кг, у Росії – 30 кг. Причина недоїдання українцями свинини – у високій ціні на продукт.

«Люди банально не можуть собі дозволити купувати м’ясо за такими цінами. У сусідній Польщі ціна на свинину починається з 63 грн за кг – що майже вдвічі нижче, ніж в Україні. Це за мінімальної заробітної платі в Польщі 500 євро (15 тис. грн) на місяць, а середній по країні – 1100 євро (33 тис. грн) на місяць», – йдеться у повідомленні.

Високі ціни на свинину в Україні залежать від фактичної собівартості живих товарних свиней – 37-41 грн за кг, пояснюють в УКАБ. Натомість у ЄС собівартість живих свиней становить 0,8 євро за кг живої ваги або 23,5 грн за кг, в Бразилії, США та Канаді – 0,7 євро за кг, інформують експерти.

«Висока собівартість – високі ціни на м’ясо», – наголосила прес-служба.

Нагадаємо, наприкінці 2018-го уряді пояснював, що одна з причин зростання цін на м’ясо свиней– африканська чума, яка змушує вирізати все поголів’я тварин в тих зонах, де зафіксували захворювання.

До слова, Китай споживає більше м’яса, ніж будь-яка інша країна планети. Його жителі з'їдають половину обсягу світового споживання свинини.

Водночас Китай також є найбільшим у світі джерелом викидів парникових газів, котрі призводять до глобального потепління. Близько 14,5% викидів припадає на тваринництво, тому Захисники навколишнього середовища закликають китайців з'їсти вполовину менше м’яса, аби зменшити викиди парникових газів на 10%.

«Вам не можна їсти свинину в рік Свині» — гасло, яким учасники кампанії з захисту навколишнього середовища звертаються до китайських споживачів, сподіваючись, що це переконає їх скоротити споживання м’яса в майбутньому.