Українці залишаються одними з найбідніших в Європі

21:19, 5 листопада 2013

За рівнем купівельної спроможності українці опинилися на передостанньому місці рейтингу серед 42 держав, і, відповідно, залишаються одними з найбідніших жителів Європи.

Такими є результати щорічного звіту «Купівельна спроможність Європи 2013/2014», підготовленого експертами міжнародної компанії GfK, повідомляють podrobnosti.ua.

Так, середньостатистичний житель нашої країни має майже вшестеро менше грошей на щоденні витрати, ніж звичайний європеєць. За оцінками експертів, у 2013 році купівельна спроможність на душу населення в Україні сягне 2,206 тисячі євро.

Купівельна спроможність відображає середню кількість грошей, отриманих кожним жителем держави за рік після сплати податків, і які призначені для покриття щомісячних споживчих витрат, таких як продукти харчування, транспорт, комунальні послуги, подорожі та інші.

Згідно з прогнозами фахівців GfK, у 2013 році сукупний розмір купівельної спроможності європейських країн становитиме близько 6,8 трильйона євро, а в розрахунку на одного жителя Європи - 12,890 тисячі євро.

За даними дослідження, найбільше грошей на щоденні потреби мають жителі Ліхтенштейну (58,844 тисячі євро), що в 4,5 рази більше середньоєвропейського значення. Трійку найкращих рейтингу також доповнили Швейцарія (36,351 тисячі євро) і Норвегія (31,707 тисячі євро).

Серед найбідніших країн, крім України, опинилися також наші сусіди - Білорусь (2,329 тисячі євро) і Молдова (1,284 тисячі євро), чий показник становить лише десяту частину середнього значення в Європі.

Крім того, як показало дослідження, яке компанія GfK Україна проводить щомісяця, початок осені 2013 року відзначився стрімким погіршенням споживчих настроїв українців. Вересневий індекс споживчих настроїв (ІСН) дорівнює 80,6, що на 7,2 пункту менше, ніж у серпні. Це найнижчий рівень за останні півтора року. Найбільшого падіння зазнали індекси доцільності великих покупок та очікуваних змін особистого матеріального становища. Водночас суттєво зросли очікування девальвації і безробіття.