Українцям дали можливість повідомляти онлайн про брехню в деклараціях чиновників

12:44, 2 вересня 2016

Громадський люстраційний комітет запустив онлайн-форму повідомлень, яка допоможе виявити недостовірні дані про майно в деклараціях чиновників.

«Громадяни України, представники громадськості, журналісти зможуть контролювати достовірність заповнених декларацій, щоб притягнути до відповідальності тих посадових осіб, які не відображають майно в деклараціях або не можуть пояснити його походження», – заявила голова ради ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік на презентації проекту в п'ятницю, 2 вересня, в Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

За її словами, онлайн-форму повідомлень може заповнити будь-який громадянин, який хоче повідомити факти, що свідчать про недостовірність даних у деклараціях чиновників. Вона зазначила, що система надійно захищена і можна гарантувати, що інформація, надана громадянами, не потраплять в чужі руки.

«Наші сервери зберігаються в Америці і вони захищені. Ми не отримували сертифіката Держкомзв'язку (Держспецзв’язку, – ред.), але тим не менше система захищена і ви можете не хвилюватися, що ці дані колись опиняться не в тих руках», – сказала Дрік.

Представниця «Громадського люстраційного комітету» нагадала, що 1 вересня була формально запущена система електронного декларування. «Станом на зараз там не опубліковане жодної декларації і, на жаль, виникає надзвичайно багато технічних питань, які дозволяють нам говорити про те, що триває і буде тривати саботаж роботи цієї системи», – зазначила Лрік.

«Ми також чудово розуміємо ризики, які виникають у зв'язку з роботою системи електронного декларування після початку роботи парламенту, в тому числі ми точно знаємо, що плануються атаки на антикорупційне законодавство, і ми будемо продовжувати захищати систему електронного декларування для того, щоб вона почала приносити той результат, який вона повинна приносити, тому так важливо паралельно громадськості перевіряти ці декларації», – резюмувала голова ради ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік.

На сайті «люстраторів» пояснюється, як варто заповнювати цю онлайн-форму.

«Якщо ви підозрюєте чиновника у причетності до корупції, то спочатку перевірте його декларацію та порівняйте її з даними відкритих державних реєстрів. У разі виявлення невідповідностей, ви заповнюєте анкету на нашому сайті та відсилаєте нам матеріали. Будь ласка, заповнюйте анкету ретельно та максимально зосереджено. Уважно заповніть усі поля анкети та перевірте документи, що додаєте. Отримавши матеріали, ми проводимо експертну перевірку. Після підтвердження, матеріали оприлюднюються в нашому люстраційному реєстрі та передаються до НАЗК. Далі на корупціонера чекає чималий штраф або ж кримінальна відповідальність!», – йдеться у повідомленні, розміщеному на сторінці заповнення цієї форми.

Нагадаємо, Міністерство юстиції України вже заявило про бажання обмежити доступ до електронних декларацій всім охочим, залишивши такий доступ необмеженим для правоохоронних структур.