«Українцям не варто прагнути статусу біженців у європейських країнах», - консул РП у Львові

17:17, 2 вересня 2014

Генеральний консул Республіки Польща у Львові  Ярослав Дрозд переконаний, що українцям, які звертаються з проханням про надання статусу біженців до Польщі чи будь-якої іншої країни ЄС не варто поспішати з цим рішенням, бо це може зашкодити Україні. 

«На кордоні люди питають, деякі вирішують просити статусу біженців, однак я від себе скажу, що нема в Україні зараз стану, який би передбачав надання такого статусу, тому людям, які просять таких дозволів, ми зазвичай даємо негативну відповідь», – повідомив консул у коментарі ZAXID.NET.

З його слів, Україні не потрібно на цьому акцентувати, бо, зокрема, поява великої кількості людей зі статусом біженців негативно відіб’ється на перемовинах з ЄС про скасування візового режиму.

«Якщо буде багато біженців, то країна отримає статус держави з міграційним ризиком, а у процесі запровадження безвізового режиму з європейською унією це не допоможе, а тільки нашкодить», – переконаний Ярослав Дрозд.

Він також розповів, що у Польщі як країні, яка дотримується міжнародних конвенцій із захисту біженців, є спеціальні табори, де прохачі перебувають до моменту надання чи відмови в отриманні відповідного статусу.

«Ми дотримуємося міжнародних конвенцій із захисту біженців, і відповідно, у Польщі є табори, які приймають людей, що просять про статус біженців. Є у Перемишлі, під Варшавою, ще у кількох місцях, але  вони не є спеціально організовані останнім часом, на це немає потреби і всі вони у розпорядженні прикордонної служби Польщі», – каже консул.

Зі слів Ярослава Дрозда, від початку року з проханнями про надання статусу біженців звернулись понад тисячу українців, однак у більшості випадків їм відмовляють.

«Ми вважаємо, що нема підстави надання їм статусу біженців, і в більшості випадків приймаємо  рішення відмовити», – повідомив польський консул.

До того ж дипломат наголосив, що у даний час Україні треба зосередитись на розвиткові економіки і залучати до співпраці європейських партнерів, а для того необхідно говорити про спокій у країні.

«Сьогодні ви намагаєтесь будувати економіку, розвивати партнерство, міжнародний бізнес, а це можливо, коли в країні спокій, аби допомогти вам ми проводимо такі акції, як українсько-польський «Фестиваль Партнерства», щоб посприяти у залученні Європи до вашого економічного зростання», – заявив Ярослав Дрозд.