Українцям свідомо нав’язують думку про низький рівень освіти, – Міносвіти

19:25, 13 березня 2013

Міністерство освіти і науки вважає, що в Україні стабільно високий рівень якості освіти. Про це сказав перший заступник міністра Євген Сулима під час заходу "Студентська навчально-дискусійна платформа".

"Немає ніяких натяків, що Україна сьогодні готує неякісних фахівців... Сьогодні в усьому світі визнається якість освіти в Україні", - сказав він.

Сулима також зазначив, що йому доводиться щодня вести переговори з делегаціями багатьох країн, що бажають розвивати співробітництво з українськими вишами, організовувати спільні наукові й освітні програми.

Він також вважає, що в Україні залишається стабільно високий рівень середньої освіти, що дає змогу українським випускникам без проблем вступати в іноземні виші.

Сулима також вважає, що якісь міжнародні організації свідомо маніпулюють суспільною свідомістю й нав'язують думку про низький рівень вищої освіти в Україні.

"І коли хтось відпрацьовує ті гранти, які треба відпрацьовувати, проводять соцопитування - це коли просто маніпулюють суспільною думкою й говорять, що в нас все дуже погано й треба все валити й міняти", - вважає заступник міністра.

Сулима також зазначив, що вкрай необхідним і важливим кроком для підтримки престижності українського освіти за кордоном є забезпечення реальної автономії вищих навчальних закладів.

Відповідно до рейтингу, складеному британською газетою "The Times" (Higher Education), жоден з українських вишів не ввійшов у топ-100 світових вишів за рівнем репутації.

Нагадаємо, раніше міністр освіти й науки Дмитро Табачник назвав безпідставною критику якості шкільного освіти в Україні.

Примітно, що міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник раніше заявляв, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка увійшов до списку найкращих навчальних закладів світу за версією Times, проте незабаром в Times спростували таку інформацію.

Як повідомлялося, згідно з рейтингом світових університетів, складеним британською компанією Quacquarelli Symonds, в 2012 році найкращим ВНЗ планети став Массачусетський технологічний інститут. Слідом за ним розташувався Кембриджський університет, який три роки поспіль посідав у рейтингу перше місце. На третьому рядку опинився Гарвардський університет. У ТОП-5 також увійшли University College London і Оксфордський університет.

Крім того, до списку увійшли три українські ВНЗ - КНУ ім. Т.Шевченка зайняв місце 501-550, а Донецький Національний Університет та Київський політехнічний інститут виявилися в останній сотні вище від загального 601 місця.