Українцям треба навчитися робити капітал на своїх інновативних ідеях, - експерт

19:10, 19 травня 2011

«Українська економіка великою мірою сировинна, вона базується на ресурсі: природних надрах, дешевій робочій силі. Це шлях в нікуди. Ніколи не закінчується сила людської думки і тих ідей, які люди можуть створювати. В Україні є величезний потенціал створювати інноваційні ідеї. Треба створювати продукти на основі таких інновацій, а не просто експортувати ресурси, зокрема мізки» - заявила 19 травня під час прес-конференції з приводу початку конференції «Intro» у Львові, присвяченої інноваціям директор з корпоративних комунікацій компанії «Майкрософт Україна» Ярина Ключковська.

За її словами, в Україні працює 200 тис. програмістів і фахівців з інформаційних технологій. Ще 100 тис. здобувають такі професії. Правда, переважна більшість програмістів працює за моделлю офшорного програмування. Розробляють певні продукти, які хтось за кордоном запаковує, брендує і продає. «В Україні залишається зарплата цих людей і податки з цих зарплат, а це може бути величезне вливання в українську економіку», - сказала вона.

Головною проблемою у цій сфері, на думку фахівця, є те, що «в Україні сьогодні дуже багато людей, які створюють класні ідеї, але не вміють на цьому заробляти гроші, створювати капітал. Треба, щоб українці вчилися не лише придумувати, але й робити бізнес на цих інноваціях. Робили їх самоокупними. Заробляли для себе і країни. Щоб ми пишалися тим, що на продукті написано навіть не made in Ukraine, a engineering in Ukraine».

Вона прокоментувала ZAXID . NET: «Майкрософт» щороку проводить конкурс для студентів Imaging Camp. Вони створюють інноваційні проекти і презентують їх у вигляді потенційно комерційних проектів – старт-апів. Останні кілька років теми - це Цілі тисячоліття ООН, тобто пропозиції для вирішення глобально актуальних суспільних проблем. Щороку українські студенти показують дуже якісний технологічний рівень і не перемагають на глобальному рівні тільки тому, що не вміють цю ідею продати».

«Починаючи від того, що погано володіють англійською, - у глобальному світі це вимога, адже не можна знайти інвестора, повірити в себе, якщо ти не говориш зрозумілою мовою, - закінчуючи тим, що вони можуть до безконечності розказувати, як це зроблено, але дуже погано вміють донести, чому ця ідея оптимальна, чому саме їх спосіб вирішення проблеми оптимальним. Від року до року бачимо ту ж проблему. Є дуже багато гарних технічних ідей і дуже мало вміння запакувати це у потенційний продукт».

Я.Ключковська акцентувала і на причинах такого стану речей: «Одна з причин в тому, що у технічних ВНЗ не навчають, як написати бізнес-план, не навчають маркетингу, навикам презентацій. А на економічних факультетах цьому навчають, але в них чомусь немає спільної мови із технарями. Цьому усьому треба вчитися».