Національна комісія, що здійснює державне регулювання в галузях енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) спростила процедуру зміни постачальника газу для побутових споживачів. Нові правила наберуть чинності 1 липня. Про це повідомила прес-служба НАК «Нафтогаз».
Згідно з оприлюдненими даними, в країні змінили правила переходу до іншого постачальника газу, тож тепер українці матимуть змогу вільно обирати постачальника з ліпшим сервісом, умовами оплати чи обслуговування.
Повідомляється, що відповідно до нових правил, споживач, який, наприклад, живе на Житомирщині, але хочете обрати постачальника з Вінницької області, зможе це зробити «у кілька кліків», відправивши заяву-приєднання та документи, що ідентифікують особу, новому постачальнику. Опісля вже новий постачальник має владнати всі формальності – із угодами та старим постачальником.
«Клієнт зможе вибирати постачальника газу й змінювати його хоч щомісяця. Дуже важливо пояснити, що для цього не треба проводити собі ще одну трубу. В результаті проведеного в країні анбандлінгу на ринку відбулося розділення: є компанії, які займаються доставкою газу й відповідають за трубу, а є компанії, які газ продають і відповідають за його постачання клієнту. Доставка – це облгаз, а постачання – облгаззбут», – повідомив голова «Газопостачальної компанії «Нафтогаз України» Максим Рабінович в коментарі «Інтерфакс-Україна».
Прес-служба НАК «Нафтогаза» зазначила, що з 1 липня в Україні запрацює ринок газу для населення, а спрощення процедури зміни постачальника було однією з необхідних умов для повноцінного старту відкритого ринку. Фактично це означає, що з липня держава не регулюватиме ціни на газ, а нововведення про зміну постачальника має убезпечити споживачів від бажання газзбутів запровадити «захмарні» ціни.
Важливою умовою для відкриття ринку є наявність так званого постачальника останньої надії. Принципи його роботи має описати регулятор – НКРЕКП, а профільне міністерство – провести відкритий конкурс для вибору такого постачальника.
«Ніхто не має залишитися без газу. При переході до ринку постачальники можуть не захотіти працювати з клієнтом, який не сплачує рахунки чи робить це нерегулярно… Але навіть такий клієнт не має залишитися без газу. Тому й з’являється постачальник останньої надії. На 60 днів він приймає будь-якого клієнта», – зазначив Максим Рабінович.