Україну відвідають голови чотирьох європейських МЗС

08:00, 23 квітня 2013

Міністри закордонних справ Польщі, Литви, Данії та Нідерландів 25 квітня планують відвідати з візитом Україну для проведення переговорів з питань європейської інтеграції України.

Про це повідомили 22 квітня в Міністерстві закордонних справ Польщі.

Представник МЗС Рафал Собчак сказав, що головними темами розмов буде підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом на саміті "Східного партнерства" у литовському Вільнюсі в листопаді цього року.

Співрозмовник агентства зауважив, що програма візиту буде оприлюднена найближчими днями. Водночас, як повідомляє польське інформаційне агентство РАР, глава польського МЗС Радослав Сікорський повідомив сьогодні журналістам в Люксембурзі, що під час візиту до Києва планує переконувати українську владу "пришвидшити реформи".

Він назвав "ключовими" найближчі тижні для підписання згаданої угоди, відзначивши "трохи кращу" атмосферу завдяки останнім рішенням, які прийняли в Україні, зокрема, помилування екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

"Українська опозиція закликала, аби не карати Україну за деякі рішення її влади. Опозиція за підписання на саміті Угоди про асоціацію. Це тішить", - відзначив Р.Сікорський.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович прогнозує підписання угоди про асоціацію України і ЄС у листопаді.

Прем’єр-міністр Естонії Андрус Ансіп 11 квітня 2013 року під час зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим висловив упевненість, що угода про асоціацію між Україною і ЄС буде підписана 21 листопада 2013 року.

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та ліквідувати недоліки виборів Верховної Ради і провести низку реформ.

Екс-голова Європарламенту Єжи Бузек визнав, що нині відносини України з ЄС далекі від «фантастичного моменту», який був у 2004–2005 роках, і після якого і ЄС, і Україна зробили низку помилок.

Тим не менше, під час саміту Україна-ЄС, що відбувся наприкінці лютого, Київ та Брюссель оприлюднили заяви про відданість угоді про асоціацію, СОТ та ЗВТ. Екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк переконаний, що принципове рішення про підписання угоди з Україною Європейський Союз буде приймати у травні.

Однак, 17 квітня 2013 року канцлер Німеччини Анґела Меркель після переговорів з прем'єр-міністром Естонії Андрусом Ансіпом заявила, що для зближення з ЄС Україні необхідно подолати "цілу низку проблем".