Україну захочуть бачити в Євросоюзі у 2011 році, - Андрій Шептицький

11:45, 5 листопада 2008

Європейський Союз може підтвердити перспективи членства України лише у 2011 році, - переконаний професор факультету журналістики і політичних наук Варшавського університету, експерт польського інституту міжнародних справ Андрій Шептицький.

За словами Андрія Шептицького, є багато аргументів проти вступу України до ЄС, зокрема йдеться про низький рівень ВВП на душу населення, високий відсоток тіньової економіки, високий індекс корупція (118 місце у світі), низький рівень економічної свободи (133 місце у світі). Крім того, Україні бракує "реалістичної європейської політики та реформування".

"Українське суспільство, окрім Помаранчевої революції, не заявило більше нічого про те, що його цікавить більше, - ЄС чи Росія. Поляки думали, що після революції українці підуть шляхом Польщі, тому вони здивовані, що українці не декларують бажання йти в Євросоюз", - зазначив Андрій Шептицький.

Та є, за його словами, і позитивні чинники. Зокрема, географічне положення України, трагічна історія українців у ХХ столітті, а також правовий аспект, передбачений законодавством ЄС, згідно з яким кожна країна, яка вшановує демократію, має право домагатися вступу в ЄС. Сприятливим для України також є такі чинники, як енергетична співпраця, роль України в системі регіональної безпеки, а також те, що Україна є вдалою моделлю пострадянської трансформації та ринком збуту для країн ЄС.

Довiдка ZAXID.NET

Андрій Шептицький є правнуком Лева Шептицького - одного з чотирьох рідних братів митрополита Андрея Шептицького.