«Вважаю, те, що спостерігаємо в Греції, має три причини: попередній і нинішній уряд вели політику агресивного популізму, у Греції слабка влада і корупція в Греції знана в усій Європі», - про це 1 липня під час ефіру «Шустер Live», де обговорювався досвід Греції для України зазначив народний депутат, заступник голови Партії регіонів з питань міжнародної політики, член Постійної делегації ВРУ в ПАРЄ
Він додав: «Після 2010 року ми відійшли від всіх цих трьох причин, які справили такий вплив у Греції. Ми маємо не-популістську владу, сильну владу, об’єднану. Вона реально почала боротися з корупцією». Із цим різко не погодився лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко. Він зазначив, що скільки б не переконували у боротьбу з корупцією не вірять, бо не бачать практичних результатів цього.
Заступник голови партії «Сильна Україна» Олександра Кужель зазначила: «Відчуття вільного стану у Греції накопичувалось популізмом, який усі правлячі партії скеровували на державних службовців, у них були величезні зарплати. Були невиправдані державні видатки. Тратили більше, ніж заробляли, і витрачали невиправдано. Це – схоже, як у нас». Вона додала, що зараз Греція змушена взяти величезні міжнародні запозичення. «Гроші, які вони позичають сьогодні – на погашення боргів. Ми не маємо повторити їх ситуацію. Наша фінансова ситуація далека від грецької, але не настільки, щоб не звертати на це увагу», - зазначила О.Кужель.
Президент Центру економічного розвиткуОлександр Пасхавер наголосив на тому, що популізм – це зворотний бік нечесності еліт. «Це - плата народу у нетоталітарних суспільствах за те, щоб він дозволяв красти. Не можливо позбутися популізму, якщо еліта нечесна», - сказав Пасхавер.
Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник закликав виборців не вірити у солодкі обіцянки. «Якщо економіка зростає на 10%, а обіцяють покращення життєвого рівня удвічі за рік, не вірте, це – неможливо. Це означає, що вас потягнуть в борг, який доведеться віддавати», - сказав він.