Укрдержреєстр: БТІ зобов'язані приймати документи до 31 грудня

16:45, 30 листопада 2011

Бюро технічної інвентаризації (БТІ), згідно з чинним законодавством, зобов'язані до 31 грудня 2011 року приймати від громадян заяви на держреєстрацію майнових прав на нерухоме майно. Про це повідомив голова Державної реєстраційної служби (Укрдержреєстр) України Леонід Єфіменко.

"Чи має право БТІ приймати такі рішення (відмовляти в реєстрації прав на нерухоме майно – ред.)? Людина має право звертатися до БТІ до 31 грудня 2011 року, й БТІ не мають права відмовити. На сьогодні немає жодних підстав, щоб громадянам відмовляти в реєстрації прав на нерухоме майно – це з одного боку, а з іншого боку є всі механізми примусу, за результатами яких винні в цьому особи відповідатимуть", - сказав Л.Єфіменко на прес-конференції.

При цьому, за його словами, БТІ з 1 січня 2012 року здійснюватиме лише техінвентарізацію об'єктів нерухомості, тоді як функція держреєстрації перейде до Укрдержреєстру.

Він також повідомив, що законопроект, який перебуває на розгляді Верховної Ради України, передбачає скорочення терміну реєстрації майнових прав на нерухоме майно до п’яти днів з 14. Згідно з проектом документа, держмито за реєстрацію майнових прав у держреєстратора становитиме 119 грн.

Голова Укрдержреєстру повідомив, що сьогодні вже створено 583 реєстраційні пункти служби, тоді як в Україні працює близько 500 БТІ. Функції держреєстраторів виконуватимуть люди з вищою юридичною освітою, і частина їх перейде з БТІ.

"Ми плануємо, що до 15 числа ми завершимо конкурс за всіма працівниками реєстраційних служб на території районів... Керівників реєстраційних служб у більшості регіонів уже призначено. В кожному районі буде по одному-два реєстратори", – повідомив він.

Л.Єфіменко не назвав місць розташування реєстраційних служб у Києві та регіонах, зазначивши, що є домовленість із БТІ, що частина їхніх приміщень використовуватиметься для Укрдержреєстру, приміщення Міністерства юстиції, а також ті приміщення, які надавали місцеві органи самоврядування та держадміністрації.

Голова Укрдержреєстру також пояснив, що з 1 січня, коли почне працювати єдиний держреєстр майнових прав, співробітники служби матимуть доступ до наявних сьогодні реєстрів, зокрема до реєстру іпотеки тощо.

Він пояснив, що, наприклад, при купівлі квартири на вторинному ринку житла з 1 січня наступного року покупець і продавець мають засвідчити в нотаріуса договір купівлі-продажу, після чого зареєструвати право власності в реєстратора. При цьому не потрібно вже отримувати виписку про держреєстрацію права власності на нерухоме майно, яку сьогодні видає БТІ.

Л.Єфіменко додав, що вже розроблено програмне забезпечення, триває навчання керівників обласних і районних служб, що дає всі підстави вважати, що всі заплановані заходи для роботи Укрдержреєстру буде виконано в повному обсязі до 31 грудня 2011 року.

Як повідомлялося, Кабмін постановою №1141 від 26 жовтня 2011 року затвердив порядок ведення Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно.

Органами держреєстрації прав є Укрдержреєстр і структурні підрозділи територіальних органів Мін'юсту.

Документ набуває чинності з 1 січня 2012 року.