«Укргазвидобування» та «Shell» спільно видобуватимуть газ

13:28, 1 вересня 2011

1 вересня у Києві відбулось підписання договору про спільну діяльність з пошуку та видобутку вуглеводнів у Дніпровсько-Донецькому басейні між ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» та компанією «Shell».

Як повідомили ZAXID.NET у прес-служба Міненерговугілля, договір підписали директор ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» Юрій Борисов, голова компанії «Shell» в Україні Патрік Ван Дале та віце-президент геологорозвідувального підрозділу в Україні, Росії та Каспійському регіоні компанії «Shell» Крістіан Буковіч.

«Ми дуже задоволені сьогоднішньою подією, тому що підписано договір між дочірньою компанією «Нафтогазу України» «Укргазвидобування» і транснаціональною корпорацією «Shell» стосовно майбутньої спільної діяльності по видобутку газу на наших шести ліцензійних ділянках. Обсяг інвестицій в майбутньому може скласти до $800 млн, це перший значний договір, який дає можливість найближчим часом збільшити видобуток газу в нашій країні, що є дуже важливим завданням, поставленим Президентом перед Урядом, і ми його виконуємо», - прокоментував підписання договору Юрій Бойко.

У свою чергу головний виконавчий директор Royal Dutch Shell Пітер Возер наголосив на важливості підписання Договору для розвитку відносин між Україною та «Shell» та видобування технічно складних покладів природного газу в Україні.

 «Це важлива віха у розвитку відносин між Україною та «Shell», тому що сьогодні ми робимо перший крок у видобуванні технічно складних покладів природного газу. По закінченню початкових пошуково-розвідувальних робіт, витрати «Shell» на спільну діяльність можуть досягнути 200 млн дол. США. За умови успішного проведення пошуково-розвідувальних робіт та якщо сторони погодяться перейти до наступних етапів проекту, «Shell» забезпечить фінансування подальших робіт за проектом в розмірі до 600 млн дол США на стовідсотковій основі.

Це дуже важливий внесок у розвиток газової та енергетичної промисловості в країні. «Shell» дуже рада бути тут, ми надамо наші технології, наших найталановитіших професіоналів для цієї співпраці та із задоволенням поділимося нашим світовим досвідом з українськими фахівцями», - сказав Пітер Возер.

Згідно з договором, роботи будуть проводитись на шести ліцензійних ділянках, а саме: Шебелинській, Західно-Шебелинській, Павлівсько-Светлівській, Мелехівській, Герсеванівській та Ново-Мечебилівській.