Українські енергетики вивчають європейський досвід побудови гідроакумулюючих та гідроелектростанцій. Про це повідомив генеральний директор ВАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота, інформує телеканал «112.Україна»
За його словами, делегація компанії «Укргідроенерго» відвідала інноваційну ГАЕС в долині Монтафон в Австрії, а також заводи з виготовлення обладнання для ГЕС і ГАЕС. Отриманий досвід в області реконструкції і модернізації та проектні рішення фахівці планують використовувати в будівництві дружніх екології ГАЕС і ГЕС в Україні.
«Цю верхню водойму, яка знаходиться поблизу будинків з правої сторони, з лівої сторони ми бачимо гірськолижний курорт. Абсолютно немає ніяких заперечень або побоювань щодо прориву дамби або затоплення», - заявив Ігор Сирота описуючи конструкцію екологічної енергостанції і пояснив, що сучасні проектні рішення дозволяють зводити безпечні гідроелектростанції і навіть перетворити їх на туристичні об'єкти, як це роблять в Австрії.
«При будівництві таких споруд і об'єктів завжди присутній і облік соціальних питань для розвитку регіону. Вони дають додаткові надходження в доходи цих громад», - заявив заступник гендиректора з капітального будівництва Олег Ососков і додав, що поряд з гідроакумулюючими і гідроелектростанціями в Україні планують створювати рекреаційні зони - для відпочинку.
«Ми побачили новий підхід, нові технічні рішення, які обов'язково будуть впроваджені при будівництві Канівської гідроакумулюючої станції», - зазначив Сирота.
В «Укргідроенерго» також кажуть, що для будівництва гідроакумулюючої станції на Черкащині будуть залучені фінанси міжнародних організацій, а її проект вже включений до низки галузевих державних програм.