«Укрінмаш» відреагував на звинувачення в постачанні зброї до Південного Судану

19:33, 25 вересня 2017

Державна зовнішньоторговельна фірма «Укрінмаш» ніколи не постачала зброю до Південного Судану, а заяви Amnesty International повністю не відповідають дійсності. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на представників фірми.

«Укрінмаш» ніколи не постачав, згадану у контракті зброю, в Південний Судан. Контракт був підписаний і не виконаний, і не відбувся, і не відбудеться. Договір був нікчемним, і не відбувся. Не було отримано експортної ліцензії», – сказав він.

За його словами, опубліковані Amnesty International документи не є такими, що підтверджують поставку.

«Ці документи завжди передують домовленостям, чи запитам», – сказав співрозмовник видання.

За його словами, Amnesty International зверталася влітку до фірми із запитом і отримала усі відповіді щодо цих контрактів.

В «Укрінмаші» вказали, що Південний Судан не перебуває під санкціями, які забороняють постачати зброю.

На питання, чи можливо, що «Укрінмаш» продав зброю іншому підприємству, яке потім могло б перепродати її в Судан, він відповів,що це технічно неможливо згідно з міжнародним законодавством.

«Для того, щоб відбулася якась транзакція поставки, має бути сертифікат кінцевого споживача. Amnesty наводить цей сертифікат кінцевого споживача, і там написано Судан. Але цей контракт виконаний не був і не виконувався», – розповів представник підприємства.

Як інформував ZAXID.NET, міжнародна правозахисна організація Amnesty International (AI) опублікувала доповідь, в якій йдеться про причетність України до незаконної поставки зброї до Південного Судану.

Зокрема, мова йде про українське державне підприємство «Укрінмаш», яке в 2014 році, за даними організації, підписало контракт з компанією з ОАЕ на поставку кулеметів, мінометів, РПГ і боєприпасів до воюючої країни. За даними організації, сума операції склала понад 169 млн доларів.

Зазначимо, що Південний Судан утворився в 2011 році, відокремившись від Судану, і є наймолодшою державою світу.

У 2013 році в країні стався конфлікт між президентом Салвою Кііром, який відноситься до домінуючого народу дінка, і віце-президентом Ріеком Мачаром, що представляє інтереси племені нуер.

Досягнуті домовленості про перемир'я між двома етнічними угрупованнями постійно порушувалися. Навіть після підписання мирного договору про припинення вогню в серпні 2014 року в Південному Судані спалахували локальні конфлікти між представниками етнічних груп.

У лютому 2016 року президент Кіір оголосив про призначення Мачара віце-президентом країни.