«Укроборонпром» через брак фінансування відправить у відпустки працівників двох заводів

Вимушені відпустки загрожують працівникам Львівського та Житомирського бронетанкових заводів

11:12, 24 листопада 2016

Генеральний директор державного концерну «Укроборонпром» Роман Романов заявив, що недофінансування концерну за державним оборонним замовленням на 2016 рік становить близько одного мільярда гривень.

У зв’язку з цим сотні співробітників підприємств, що входять до концерну, будуть відправлені у вимушену відпустку, заявив Романов у коментарі УНІАН.

«Житомирський бронетанковий – близько 500 осіб підуть в неоплачувану відпустку, Львівський бронетанковий – 150», – зазначив Романов і додав, що у разі проблем з фінансуванням концерн може почати звільнення персоналу.

За його словами, причиною недофінансування держоборонзамовлення стала неефективна робота Верховної Ради у прийнятті необхідних законопроектів.

Також Романов додав, що «Укроборонпром» не має поточних зобов’язань перед Міноборони України щодо держоборонзамовлення за 2014-2016 роки.

Відповідно до держбюджету на 2016 рік, фінансування Міноборони України мало становити 55,6 млрд грн, у 2017 році на потреби Міноборони планується виділити 64 млрд грн.

За словами міністра оборони Степана Полторака, у 2016 році армія недоотримає фінансування у сумі 3,6 млрд грн, яке становлять кошти від конфіскату.

Більшість працівників Львівського бронетанкового заводу, на якому зараз працює понад 800 людей, за словами прес-секретарки підприємства Ірини Микольців, до такої ситуації морально готові, оскільки з початку цього року підприємство практично не отримує замовлень від міністерства оборони України.

«Конкретно, скільки працівників і на який час доведеться відправити у відпустку, нам обіцяли повідомити до понеділка. Якщо в 2015 році ми виготовляли 15-18 бронемашин на місяць, то з початку 2016 року – приблизно 10% від цієї цифри. Між працівниками давно вже побутує думка, що невдовзі ситуація буде ще більш нестабільною, – зазначила в коментарі ZAXID.NET Ірина Микольців. – Але насправді це дуже дивно і певною мірою образливо, що в період військового конфлікту держава так халатно ставиться до оборонної галузі».

За її словами, проблема не лише у міністерстві оборони, а й у пасивності депутатів Верховної Ради України, через що є постійний брак фінансування.

«У Верховній Раді давно «зависли» законопроекти, які б кардинально змінили ситуацію. Зокрема, законопроект про спецконфіскацію, згідно з яким держава конфіскувала б мільярди, вкрадені Віктором Януковичем, та направила б їх на оборонну галузь, як це обіцяли раніше», – додала Ірина Микольців.