«Укроборонпром» налагодив в Україні виробництво понад 1300 деталей, вузлів та агрегатів, які до запровадження санкцій закуповували в Російській Федерації. Про це повідомляє прес-служба державного концерну.
За даними «Укроборонпрому», з 2014 року концерн ініціював підписання 20 меморандумів про співпрацю з обласними та міськими державними адміністраціями в галузі оборонної промисловості. Тепер, за повідомленням прес-служби, на оборону вже працюють вже 394 підприємства, які забезпечують роботою понад 200 тис. спеціалістів.
«У результаті такої роботи заміщено понад 1300 агрегатів, вузлів і деталей, які до 2014 року ми закуповували в Росії», – повідомив заступник генерального директора з авіабудування та виробництва «Укроборонпрому» Володимир Коробов.
Окрім того, нещодавно прем’єр-мінстр України Володимир Гройсман заявив, що Україна нині може найти заміну російській продукції, зокрема й в оборонній сфері.
«Ми були були прив’язані до економіки Російської Федерації, зокрема, в літакобудуванні. Сьогодні ми вийшли на повне імпортозаміщення товарів ВПК з РФ. Нині більшість такої продукції вироблена на підприємствах в Україні. Також все те, чого нам бракує, ми можемо імпортувати в Україну з європейських країн. Але наше завдання полягає в тому, щоб ми максимально, на 100%, створити повний цикл виробництва, незалежно від імпорту», – зазначив голова уряду.
До слова, Російська Федерація не може добудувати два фрегати для свого Чорноморського флоту, оскільки Україна запровадила санкції проти РФ у галузі військово-промислового співробітництва та відмовилась продавати двигуни для кораблів цього типу.
Нагадаємо, 2015 року рішенням РНБО Україна припинила будь-яке військово-технічне співробітництво, а також співробітництво в воєнній сфері та сфері безпеки з Російською Федерацією. Кабінетом Міністрів України, Міністерством оборони, СБУ та розвідувальними органами України денонсовані угоди з відповідними структурами РФ та припинено співробітництво у цих сферах.
Зокрема, Україна припинила обслуговування ракетних комплексів, які є важливою складовою ракетних військ стратегічного призначення РФ, що вироблялись на підприємстві «Південмаш».