УКРОП: Нові обвинувачення стосовно Корбана пов’язані з виборами мера Дніпропетровська

10:58, 4 листопада 2015

Нові обвинувачення стосовно лідера партії УКРОП Геннадія Корбана пов’язані з виборами мера Дніпропетровська. Про це заявила прес-секретар партії Євгенія Кравчук.

«Нові обвинувачення Корбана безпосередньо пов’язані з виборами мера в Дніпропетровську. У партії це вважають політичним тиском і грою влади на користь кандидата від «Опозиційного блоку», – написала Кравчук 4 листопада на своїй сторінці у Facebook.

Вона також повідомила, що в середу очікується нове засідання суду щодо обрання запобіжного заходу Корбану.

«Є шанс, що це буде Печерський суд Києва», – зазначила вона.

Також прес-секретар УКРОПу оприлюднила виписку з кримінального провадження, згідно з якою Корбана обвинувачують за ч. 3 ст. 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання здійсненню виборчого права).

Так, згідно з документом, 30 вересня близько 19:00 під час засідання виборчої комісії Дніпропетровської області «на мобільний телефон голові комісії Юрію Підлісному зателефонував чоловік, який представився Корбаном Геннадієм Олеговичем і почав погрожувати фізичною розправою стосовно Юрія Підлісного». Останній написав відповідну заяву 1 жовтня.

Також наведено другий епізод, згідно з яким у період 30-31 жовтня Корбан, перебуваючи в приміщенні Дніпропетровської міської виборчої комісії, діючи за попередньою змовою з невстановленими особами, поєднуючи свої дії з насильством і погрожуючи застосуванням насильства, перешкоджав виконанню своїх обов'язків членом виборчої комісії.

Голова міськвиборчком Валентина Панкулич написала відповідну заяву в міліцію 2 листопада 2015 року.

Як повідомлялося, в другий тур виборів мера Дніпропетровська вийшли народний депутат від фракції «Опозиційний блок» Олександр Вілкул, який на виборах мера набрав 37,94%, і народний депутат, член партії УКРОП Борис Філатов, який набрав 35,78% (дані ЦВК).

Нагадаємо, колишній заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Генадій Корбан брав участь у виборах мера Києва, де набрав 2,6% голосів.

Згодом після виборів, а саме вранці 31 жовтня, Корбана затримали. Як повідомили в Генпрокуратурі та СБУ, затримали його у рамках широкомасштабної спецоперації, спрямованої на ліквідацію організованого злочинного угруповання.

Пізніше адвокат Корбана Олексій Шевчук заявив, що в суботу ввечері його підзахисному було висунуто підозру про вчинення злочинів за трьома не пов'язаними між собою статтями: незаконне заволодіння транспортним засобом, створення організованої злочинної організації і викрадення людей.

У Генпрокуратурі заперечили політичний підтекст цієї спецоперації.

Згодом в Службі безпеки України повідомили, що під час обшуків в рамках цієї спецоперації було вилучено $1,5 млн і засоби стеження за людьми.

Того ж дня увечері СБУ заявила, що з фонду Корбана фінансувалася приватна армія, яка, насправді, була особистою охороною. У другій половині наступного дня після затримання Корбана СБУ показала речові докази, вилучені в його справі, а на третій день журналістам продемонстрували фільм про злочини лідера УКРОПу.

1 листопада Корбан підтвердив, що його підозрюють у викраденні двох людей, а також у розкраданні коштів зі створеного ним «Фонду оборони країни».

2 листопада суд у Чернігові розпочав засідання з обрання запобіжного заходу для Корбана, але рішення не було ухвалено до ранку 3 листопада, тобто після закінчення 72 годин тримання під вартою. Корбана відпустили і незадовго знову затримали у зв'язку з новими обвинуваченнями.

У вівторок, 3 листопада, начальник управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури України Степан Божило повідомив, що Корбана затримано у рамках нового кримінального провадження, яке розголошувати не можна.

У Генеральній прокуратурі України заявили, що Корбан нині перебуває в Києві, з ним проводять слідчі дії у рамках нового кримінального провадження.